fbpx Skip to main content

Ja ir pieejami aizsarglīdzekļi, tad valstī jāatjauno ambulatorā un plānveida veselības aprūpe

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA politiķi, kuri ir profesionāļi veselības aprūpē, aicina pakāpeniski atjaunot Latvijā ambulatoro un plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Piedaloties partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA rīkotajā tiešraides sarunā sociālajā tīklā Facebook, Saeimas deputāte, ārste-psihoterapeite Anda Čakša un Ministru prezidenta padomnieks sabiedrības integrācijas jautājumos, ārsts-gastroenterologs Hosams Abu Meri vienprātīgi atzina, ka ilgstoša dīkstāve veselības aprūpē ambulatorajos un plānveida pakalpojumos nav vēlama un var radīt negatīvas sekas ilgtermiņā.

Anda Čakša, Saeimas deputāte: “Es aicinātu pakāpeniski atjaunot ambulatorās pieņemšanas pie ārstiem – neviena cita slimība šajā vīrusa laikā nav pazudusi. Protams, būtiski raudzīties, lai mēs viens otru neinficējam, tāpēc aizsarglīdzekļi, tai skaitā maskas un citi, ir obligāti. Jāapzinās, ka mums būs jāsaglabā savstarpējie piesardzības un drošības pasākumi jebkurā gadījumā, arī mainoties ierobežojumiem, kas ir spēkā ārkārtējā situācijā.”

Hosams Abu Meri, Ministru prezidenta padomnieks sabiedrības integrācijas jautājumos: “Ambulatorā un plānveida veselības aprūpe šobrīd ir apturēta jau divas nedēļas, bet tas tā nevar turpināties. Cilvēkiem ir tūkstošiem slimību, kam nepieciešama ārstēšana, tādēļ pacientu apkalpošana pakāpeniski ir jāatsāk. Pacienti, īpaši ar hroniskām slimībām, kam pavasaros un rudeņos parasti ir slimību saasinājumi, gaida, kad varēs tikt pie ārsta. Ja aizsarglīdzekļi būs kā mediķiem un veselības aprūpes personālam, tā pacientiem, tad veselības aprūpes sistēmai ir jāatsāk darboties pilnā apmērā.”

Veselības aprūpes  profesionāļi, atbildot uz sabiedrības jautājumiem par sekām ilgstošai dīkstāvei ambulatorajā un plānveida aprūpē, norādīja, ka būtisku ilgtermiņa seku, visdrīzāk, nav tikmēr, kamēr ierobežojumi ir spēkā neilgu laiku. Taču, turpinot šos ierobežojumus, var rasties gan saasinājumi hroniskajiem slimniekiem, kam var būt nopietnas komplikācijas, var būt apgrūtināta savlaicīga dažādu slimību, tostarp arī onkoloģisko saslimšanu diagnosticēšana agrīnā stadijā.

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valde šonedēļ iepazīstināta ar pētījumu firmas “Berg Research” veikto sabiedriskās domas aptauju, kurā analizēta Latvijas iedzīvotāju attieksme pret ierobežojumiem, kas valstī noteikti, lai aizkavētu koronavīrusa izplatību un saslimšanu ar Covid-19. Socioloģiskie dati rāda, ka 55,6% aptaujāto valdības lēmumu ierobežot publiskos pasākumus vērtē kā pilnībā pamatotus, un tikai nepilni 10% tos uzskata par pārmērīgiem. Aizliegumu publiskās vietās atrasties kopā vairāk par diviem cilvēkiem kā adekvātu prasību vērtē 61% aptaujāto, bet kā neadekvātu 9%. Divu metru distances ievērošanu sabiedriskās vietās ka atbilstošu prasību vērtē 80,2% aptaujāto, kā neatbilstošu – 3,3%. Sabiedrība kopumā par adekvātu lēmumu uzskata arī mācību iestāžu slēgšanu klātienes nodarbībām un ierobežojumus bērnudārzu apmeklējumam. Savukārt plānveida operāciju nepieejamību kā adekvātu vērtē tikai 23,4% aptaujāto, bet kā pilnīgi neadekvātu – 30% aptaujāto. Sabiedrībā nopietnas bažas raisa ambulatorās veselības aprūpes ierobežojumi – šādu lēmumu kā pamatotu uztver 12,2% respondentu, bet kā pilnīgi nepamatotu – 25,8% respondentu.

Visa saruna ar partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA politiķiem par aktualitātēm veselības aprūpes sistēmā skatāma šajā saitē: https://www.facebook.com/jaunavienotiba.lv/videos/2711769955718469/

https://www.facebook.com/jaunavienotiba.lv/videos/2711769955718469/

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu