fbpx Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA: demokrātiskā valstī tiesai un likumam nav ideoloģijas

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA uzskata, ka Latvija ir tiesiska valsts un tiesneši ir neatkarīgi un vienīgi likumam padoti. Tādēļ Saeimas šīsdienas balsojums pret bijušās Satversmes tiesas priekšsēdētājas Sanitas Osipovas apstiprināšanu Augstākās tiesas tiesneses amatā ir klajš tiesu varas neatkarības apdraudējums.

Arvils Ašeradens, JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāts, VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs: “JAUNĀS VIENOTĪBAS frakcija šodien vienoti balsoja par augstas raudzes tiesību zinātnieces, līdzšinējās Satversmes tiesas tiesneses un priekšsēdētājas Sanitas Osipovas apstiprināšanu Augstākās tiesas tiesneša amatā. Deputātiem nebija pamata šaubīties. To Saeimas deputātu negatīvo balsojumu, kas izšķīra visa Saeimas lēmuma likteni, acīmredzot, ir diktējuši kādi personiski vai politiski apsvērumi. Tomēr uzskatu, ka nav pieņemami Saeimai ar politiskiem instrumentiem sodīt tiesu varas pārstāvi.“

Saeimā iesniegtie dokumenti apliecina, ka uz vakanto senatora amatu Sanita Osipova pretendēja kā bijusī Satversmes tiesas tiesnese atbilstoši likuma “Par tiesu varu” 54.panta trešajai daļai, kas dod iespēju uz Augstākās tiesas tiesneša amatu pretendēt personai, kura ir bijusi Satversmes tiesas tiesneša, starptautiskas tiesas tiesneša vai pārnacionālas tiesas tiesneša amatā un kura saņēmusi pozitīvu Augstākās tiesas departamenta tiesnešu kopsapulces atzinumu. Senāta Civillietu departamenta senatoru kopsapulce deva pozitīvu atzinumu Sanitas Osipovas virzīšanai tālākai apstiprināšanai senatora amatā.

Inese Lībiņa-Egnere, JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāte, Saeimas priekšsēdētājas biedre, VIENOTĪBAS valdes locekle: “Latvija ir tiesiska valsts un likumam nav ideoloģijas. Latvija ir demokrātiska valsts, kurā tiesu vara ir neatkarīga. Tiesneši tiesu spriež, pamatojoties uz fundamentālu principu – visas personas ir vienlīdzīgas likuma un tiesas priekšā. Lūkojoties uz dažādu Eiropas Savienības valstu ceļu un iestāšanos par tiesiskumu, demokrātiju un cilvēktiesībām, uzskatu, ka Saeimai ir jāspēj turēt augstā godā tiesiskumu un tiesu varas neatkarību.”
———-
Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu