fbpx Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA kā savu Ministru prezidenta amata kandidāti izvirza Eviku Siliņu

Trešdien, 16. augustā, pēc VIENOTĪBAS domes sēdes un JAUNĀS VIENOTĪBAS kopsapulces pieņemts kopīgs lēmums par savu Ministru prezidenta amata kandidāti izvirzīt pašreizējo labklājības ministri Eviku Siliņu.

Kopsapulcē klātienē un attālināti piedalījās partiju apvienības biedri, kuriem bija iespēja izteikt savu viedokli, kā arī izvaicāt pašreizējo Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Balstoties uz demokrātijas principiem un uzklausot visas partiju apvienības balsis, E. Siliņa saņēma vienprātīgu atbalstu.

Ministru prezidents K. Kariņš pēc E. Siliņas izvirzīšanas pauda pārliecību, ka, ja Valsts prezidents uzticēs E. Siliņai veidot nākamo valdību, “viņai izdosies izveidot spēcīgu un uz paveicamiem darbiem orientētu valdību”.

“Evika Siliņa ir jaunās paaudzes politiķe ar lielu pieredzi valsts pārvaldē. Pilnībā atbalstu Eviku, viņai uzņemoties šos pienākumus. Vēlos izteikt lielu paldies ikvienam mūsu vēlētājam, visiem JAUNĀ VIENOTĪBA domubiediem, ar kuriem kopā pēdējo piecu gadu laikā esam izgājuši cauri dažādiem pārbaudījumiem. Īpaši vēlos pateikties Arvilam Ašeradenam, kurš pirms pieciem gadiem man piedāvāja kļūt par “JAUNĀ VIENOTĪBA Ministru prezidenta amata kandidātu,” piebilda K. Kariņš.

“Partijā esam vienoti izpratnē par godīgu, tālredzīgu un kompetentu politiku, stiprinot Latvijas valsts drošību un ceļot tautas labklājību. Ministru prezidenta amatam izvirzām līdzšinējo labklājības ministri Eviku Siliņu, kura iemieso šīs vērtības un pamatprincipus. Evikas stiprās puses – empātija, profesionalitāte un fenomenālās darba spējas – ir īpašības, kurām jāpiemīt modernas valsts līderei,” apgalvo partijas VIENOTĪBA priekšsēdētājs, finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

“Evika Siliņa ir ļoti profesionāla un piemērota šim amatam. Viņai ir bagāta pieredze parlamentārās sekretāres amatā, sniedzot savu juridisko ekspertīzi Iekšlietu ministrijā, kā arī koordinējot darbu starp Saeimu un valdību, strādājot roku rokā ar Ministru prezidentu īpaši sarežģītā laikā un tagad ieņemot labklājības ministres amatu. Viņa ir vairākkārt apliecinājusi savas augstās darba spējas, godprātību un dziļo izpratni par valstiski nozīmīgiem procesiem,” saka JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Pasakoties kolēģiem par dāvāto uzticību, E. Siliņa uzsver: “Tā ir milzīga atbildība, īpaši šajā laikā, kad Latvijai ir tik daudz izaicinājumu. Esmu gatava uzsākt darbu un iespējami īsākā laikā panākt vienošanos starp koalīcijas partneriem, piedāvājot Valsts prezidentam jauno valdības modeli un sabiedrībai jaunu valdību. Kolēģi politikā zina, ka mans darba stils ir vērsts uz rezultātu. Esmu ļoti prasīga pret sevi un kolēģiem. Nepatīk tukšas diskusijas. Tāpēc jau savlaicīgi brīdinu sarunu partnerus, ka darba manā valdībā būs vairāk nekā runu.”

JAUNĀS VIENOTĪBAS virzītā kandidāte norāda: “Šī būs smaga misija, bet savu darbu politikā vienmēr esmu uztvērusi kā kalpošanu. Mani politikā iedvesmo Latvijas sieviešu spēja smagi strādāt, rūpēties par bērniem, vienlaikus domāt par savu profesionālo izaugsmi. Nav jaudīgāka spēka par Latvijas sievietēm!”

Saskaņā ar E. Siliņas teikto nākamās valdības prioritātes ir valsts drošība, ekonomiskā izaugsme, izglītība, veselības aprūpe, bet īsākā termiņā – nākamā gada budžets: “Mana personīgā rūpe ir Latvijas ģimeņu labklājības līmenis. Nākamajai valdībai lemjot jebkuru jautājumu, ir jāskatās, kā tas ietekmēs Latvijas mājsaimniecības. Cenas, tarifi, inflācija, kredītmaksājumu procenti. Valdībai ir jābūt gatavai uz, piemēram, bankām nepatīkamiem risinājumiem, bet mēs nedrīkstam pieļaut dzīves līmeņa pazemināšanos. Tieši pretēji, mums jānosargā un jāpalielina vidusslānis Latvijā.”

E. Siliņa ir trīs bērnu mamma, kas ļauj izprast izaicinājumus, ar kuriem sastopas jaunākā paaudze: “Ikdienā es daudz satieku un runāju ar bērniem un jauniešiem visā Latvijā par viņu nākotni un mani uztrauc daudzu jauniešu plāni doties meklēt laimi citviet. Tāpēc piederības sajūta Latvijai, laipnas un mīlošas sabiedrības veicināšana, dažādības pieņemšana un, galvenais, labas un pamatīgas izglītības nodrošināšana Latvijā noteikti ir politiķu pienākums pret mūsu valsts nākotni.”

JAUNĀS VIENOTĪBAS virzītā kandidāte izsaka pateicību Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam par līdz šim paveikto darbu Latvijas labā īpaši sarežģītos laikos, sakot: “Mēs bijām, esam un būsim vienota komanda, kuru vieno kopīgas vērtības un vīzija par Latviju kā labklājību, demokrātisku un nacionāli spēcīgu valsti.”

E. Siliņa ir dzimusi 1975. gadā. Šobrīd ir Latvijas Republikas labklājības ministre un ir ievēlēta 14. Saeimā no partiju apvienības “Jaunā Vienotība”. E. Siliņa ir studējusi Latvijas Universitātē, iegūstot bakalaura grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē, starptautiskajās un Eiropas tiesībās Rīgas Juridiskajā augstskolā.

No 2003. līdz 2012. gadam E. Siliņa darbojās kā individuāli praktizējoša zvērināta advokāte, kā arī ir izdevniecības “Tēva mantojums” dibinātāja. 2011. gadā E. Siliņa pievienojās Zatlera Reformu partijai. Ir bijusi Latvijas Republikas iekšlietu ministra Riharda Kozlovska ārštata padomniece juridiskajos jautājumos, vēlāk arī Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre. 2019. gadā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītajā Ministru kabinetā, E. Siliņa kļuva par Ministru prezidenta parlamentāro sekretāri.

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA aktualitātēm:
Anna Ūdre
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 28607074

Dalies ar ziņu