fbpx Skip to main content

Par Rīgas domes priekšsēdētāju ievēlēts Vilnis Ķirsis

Rīgas domes deputāti ceturtdien, 17. augustā, par domes priekšsēdētāju ievēlēja partijas “Jaunā VIENOTĪBA” saraksta līderi un līdzšinējo vicemēru Vilni Ķirsi.

Pirms balsojuma Rīgas domē ievēlēto, valstiski domājošo politisko spēku vairākums parakstīja sadarbības memorandu, kurā apliecina politisko spēku gatavību koleģiālam un uz ilgtermiņa mērķu sasniegšanu orientētam darbam, lai nodrošinātu efektīvu, stabilu, tiesisku un profesionālu Rīgas domes pārvaldību sabiedrības interesēs. Jaunajā Sadarbības koalīcijā ietilpst “Jaunās VIENOTĪBAS”, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un Latvijas Reģionu apvienības, deputātu bloka “Kods Rīgai”, “Gods kalpot Rīgai!”, “Latvijas attīstībai” un “Kustības Par!” politiskos spēkus pārstāvošie deputāti.

Koncentrējoties uz pilsētas ekonomisko, saimniecisko un sociālo jautājumu risināšanu pilsētas iedzīvotāju labā, katrs Sadarbības koalīcijas partneris saglabās savu politisko patstāvību. Partneri arī apņēmušies attiecības kā savstarpēji, tā ar sabiedrību, medijiem un opozīciju veidot uz koleģialitātes principiem un Rīgas domes lēmumus komunicēt korekti, atklāti un argumentēti.

Jaunievēlētais Rīgas domes priekšsēdētājs norāda, ka godprātīgi izieti visi sarunu loki, lai vienotos par koalīciju ar tām partijām un deputātiem, kas apzinās atbildību un apliecina gatavību konstruktīvi strādāt visu šim domes sasaukumam paredzēto laiku.

“Esmu vēl jauns, taču atļaušos apgalvot, jau pieredzējis politiķis, kurš nemēģina sevi pasniegt kā revolucionāru, mesiju, hipsteri vai iejusties kādā citā populārā lomā. Toties skaidri apzinos, ka mana pieeja darbam nodrošinās rīdziniekiem paredzamu pilsētas pārvaldi, lai Rīgas dome būtu noregulēts, pilsētniekiem ērts mehānisms, kas darbojas caurspīdīgi, labi nostādītā ritmā, droši un ilgi,” uzsver pilsētas mērs.

Rīgas domē pirmo reizi ievēlēts pašvaldību vēlēšanās 2017. gadā. Līdz ievēlēšanai Rīgas domē Vilnis Ķirsis strādājis Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā kā ministra padomnieks ekonomikas un enerģētikas jautājumos. No 2020. gada 2. oktobra bijis Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Rīgas pilsētas attīstības un plānošanas, kā arī satiksmes infrastruktūras un transporta jautājumos. 2023. gada 5. jūlijā apstiprināts par Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju. Augstāko izglītību – maģistra grādu tautsaimniecības analīzē un prognozēšanā,  V. Ķirsis ieguvis Latvijas Universitātē.

Aizklātā balsošanā par V. Ķirša kandidatūru nobalsoja 33 deputāti, pret balsoja 17 deputāti.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu