fbpx Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA pašvaldību vēlēšanās piedalīsies 34 jaunajos novados

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA šovasar gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās piedalīsies kopskaitā 34 jaunajos novados, tostarp 5 valstspilsētās un 29 novados pēc jaunā teritoriālā iedalījuma.

Vēlēšanās piedalīsies visas piecas apvienību veidojošās partijas – Kuldīgas novada domes vēlēšanām pieteikti partijas “Kuldīgas novadam” deputāta amata kandidāti, Valmieras domes vēlēšanām sarakstu iesniegusi gan partija “Valmierai un Vidzemei”, gan VIENOTĪBA. Vēlēšanām Tukumā deputāta kandidātu saraksti ir kā VIENOTĪBAI, tā reģionālajai partijai “Tukuma pilsētai un novadam”, tāpat arī Jēkabpilī vēlēšanās startēs gan “Jēkabpils reģionālā partija”, gan partijas VIENOTĪBA deleģētie deputāta amata kandidāti.

Preiļos veidots apvienotais saraksts ar JAUNĀS VIENOTĪBAS ilggadīgo partneri pašvaldību un Saeimas darbā – “Latgales partiju”, savukārt Rēzeknes pilsētā un Rēzeknes novadā iesniegti plaši apvienotie saraksti gan ar “Latgales partiju”, gan citām politiskajām organizācijām, to vidū Nacionālo apvienību, Latvijas Zaļo partiju u.c.

Apvienotie saraksti pieteikti kopumā deviņās vietās, toskait arī valstpilsētās Jūrmalā, Ventspilī un Liepājā, tāpat arī Ādažos un Valkā, kur JAUNĀS VIENOTĪBAS pieredze tiks apvienota ar citām partijām, to vidū “Kustība “Par!””, “Progresīvie”, Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Zemnieku savienība.

Mūsu devīze šī gada vēlēšanām “Ikviens ir svarīgs!” labi raksturo to, kā mēs strādājam – valdībā, Saeimā, mūsu vadītajās pašvaldībās. Visiem ir jābūt iespējai iegūt kvalitatīvu izglītību, labu darbu, lai nodrošinātu iztiku un veidotu ģimeni, audzinātu bērnus. Mums ir svarīgas pilsētas un lauki. Kā partiju apvienība mēs to skaidri parādam, pārliecinoši piesakot sevi pašvaldību vēlēšanām. Apvienībā ietilpstošo partiju spēja piesaistīt arvien jaunus cilvēkus devusi iespēju veidot spēcīgus vēlēšanu sarakstus gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām,” uzsver partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniegtajos kopskaitā 37 sarakstos ir 738 deputāta amata kandidāti, kuru vidū 40% ir sievietes un 60% vīriešu. No partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA virzītajiem deputāta amata kandidātiem aptuveni 30% ir VIENOTĪBAS biedri, aptuveni 50% ir apvienības atbalstītāji un domubiedri, bet pārējie ir citu partiju pārstāvji apvienotajos sarakstos.

JAUNĀS VIENOTĪBAS deputāta amata kandidātu vidū ir virkne sabiedrībā plaši pazīstamu un novērtētu cilvēku, kuri līdz šim nav bijuši ikdienā saistīti ar politiku. Viņu vidū ir, piemēram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule, leģendārie basketbolisti un basketbola treneri Valdis Valters un Igors Miglinieks, uzņēmējs un pieredzējis kultūras darbinieks Juris Žagars, olimpiskais čempions un bobsleja leģenda Jānis Ķipurs, taku skriešanas kustības „Stirnu buks” vadītājs un iedvesmotājs Rimants Liepiņš, uzņēmēji, bērzu sulu un vīndarītavas saimnieki Linards un Kristīne Liberti un citi.

————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija”, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu