fbpx Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA piedāvā NA un AS sadarbības memorandu par koalīcijas veidošanas principiem; Progresīvajiem – vienošanos par sadarbību

Pildot Valsts prezidenta aicinājumu rīkot starppartiju sarunas par jaunās valdības prioritātēm un darāmajiem darbiem, partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA pēc trīs sarunu kārtām piedāvās Nacionālajai apvienībai un Apvienotajam sarakstam parakstīt sadarbības memorandu par koalīcijas veidošanas principiem, bet partijai “Progresīvie” – divpusēju vienošanos par sadarbību 14. Saeimā un valdībā.

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 24. oktobrī, tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai informētu par nākamās valdības veidošanas gaitu, kā arī par JAUNĀS VIENOTĪBAS priekšlikumiem turpmākajam koalīcijas veidošanas procesam.

Sadarbības memorands, ko JAUNĀ VIENOTĪBA piedāvās parakstīt Nacionālajai apvienībai un Apvienotajam sarakstam, paredz politisko spēku gatavību uzņemties atbildību par Latvijas valsts attīstību un tautas labklājību un vienošanos par valdības izveidošanas pamatprincipiem un kopīgi izvirzītajiem mērķiem – valsts drošības stiprināšanu, ekonomikas izaugsmi un sociāli taisnīgas, iekļaujošas sabiedrības attīstību.

Savukārt partijai “Progresīvie” JAUNĀ VIENOTĪBA piedāvās parakstīt divpusēju vienošanos par sadarbību 14. Saeimā, kas paredz kopīgi veicināt prioritāro mērķu sasniegšanu, īstenojot sadarbību Saeimā un valdībā, konsultēšanos būtiskajos likumdošanas, izpildvaras lēmumu un budžeta veidošanas jautājumos un vienošanos par pārstāvību likumdevēja un izpildvaras institūcijās.

Piedāvājumi visiem valdības veidošanā iesaistītajiem politiskajiem spēkiem tiks nosūtīti šodien, kā arī šonedēļ turpināsies divpusējās sarunas.

—————
JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” , savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai: Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA, [email protected], tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu