fbpx Skip to main content

JAUNĀS VIENOTĪBAS Rīgas domes deputāts lūdz izvērtēt “Mīlestības māja” atbilstību īstenot izglītības procesu

JAUNĀS VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcijas deputāts Edgars Ikstens, reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par iespējamu vardarbību pret bērniem, ir vērsies pie  atbildīgajām iestādēm, lūdzot izvērtēt pirmsskolas izglītības iestādes “Mīlestības māja” atbilstību un tai izsniegtās atļaujas veikt izglītības procesu.

Ikstens nosūtījis vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai, Izglītības kvalitātes valsts dienestam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, tiesībsargam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta un Labklājības departamentiem, reaģējot uz pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” atspoguļoto situāciju privātajā bērnudārzā “Mīlestības māja”.

“Noskatoties minēto raidījumu, secinu, ka īstenotā izglītības programma ir pielīdzināma psiholoģiskai vardarbībai, kas vērsta pret nepilngadīgiem bērniem. Tādēļ lūdzu atbildīgās valsts un pašvaldības iestādes sniegt viedokli – vai šāda izglītības metode ir pieņemama un atbalstāma ar valsts un pašvaldības līdzfinansējumu,” vēstulē akcentējis Ikstens, norādot, ka sižetā tika minēts, ka Rīgas domes Labklājības departaments līdzfinansē šīs iestādes vadītāju seminārus un apmācības. Ikstens arī aicināja atbildīgās iestādes skaidrot, kas ir “mīlestības pedagoģija” un, vai šāds izglītības koncepts Latvijā ir atzīts.

Deputāts arī lūdzis tiesībsargu un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju izvērtēt raidījumā izskanējušo informāciju un sniegt nepieciešamos atzinumus jautājumos, kas skar bērnu tiesību pārkāpumus, kā arī izvērtēt vardarbības pazīmes, kas vērstas pret bērniem no attiecīgās iestādes personāla puses.

————

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pats: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas aktualitātēm
Silvija Reinberga
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 25962348

Dalies ar ziņu