fbpx Skip to main content

Judins: valstij jāaizstāv savi cilvēki pret draudiem un agresiju

Valstij ir pienākums aizstāvēt ne tikai sabiedrisko, bet arī indivīda mieru. Ņemot vērā arvien pieaugošo agresiju pret personām publiskajā telpā, JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcija ir sagatavojusi grozījumus likumā, kas paredz administratīvo atbildību par agresīvu uzvedību. Jaunnedēļ likumprojektu piedāvās atbalstīt koalīcijas partneriem Sadarbības sanāksmē.

Andrejs Judins, Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību apakškomisijas vadītājs: “Publiskajā telpā aizvien vairāk novērojam vēršanos pret ārstiem, žurnālistiem, policistiem viņu veikto profesionālo pienākumu dēļ, bet tā nereti iziet arī ārpus virtuālās vides un var kļūt pavisam reāla. Agresija ir un paliek agresija, un uz to valstij noteikti vajag reaģēt. Ja viena cilvēka rīcība rada otram pamatu uztraukties par savu vai tuvinieku dzīvību un veselību, tad valsts pienākums ir nepalikt malā, rīkojoties un aizstāvot ne tikai sabiedrisko, bet arī indivīda mieru. Manuprāt, administratīvais sods būtu adekvāta valsts reakcija pret tādu agresīvu rīcību, kurā netiek draudēts ar nāvi vai nopietnu kaitējumu veselībai, bet kas rada pamatu baidīties, ka šie draudi var tikt īstenoti. Man ir gandarījums, ka arī Iekšlietu ministrija ir pievērsusi uzmanību šai problēmai un iesniegusi savus priekšlikumus Saeimā.”

Lai gan jau tagad Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā paredz sodu par sīko huligānismu, Valsts policijas un pašvaldību policijas pārstāvji norāda uz sarežģījumiem likuma normas piemērošanā gadījumos, kad agresīvas rīcības ir veiktas pret personu, klāt neesot citiem cilvēkiem, kad agresija un draudi pret cilvēkiem pausti sociālajos tīklos vai kad personai vai viņa tuviniekam ir izteikti draudi nodarīt kaitējumu, tomēr tie nav tik konkrēti, lai būtu pamats tos vērtēt kā draudus dzīvībai vai veselībai.

Likumprojekts ir izstrādāts ar nolūku aizsargāt katra cilvēka mieru, nodrošināt iespēju efektīvi reaģēt uz personas agresīvu rīcību pret citiem cilvēkiem, ja tā izpaužas draudu izteikšanā, uzmācīgā vajāšanā, kā arī vairākkārtējā nevēlamā un uzbāzīgā saziņā ar personu.
Par šiem pārkāpumiem paredzēts sodīt ar naudas sodu no 14 līdz simt naudas soda vienībām.
———-
Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm:
Zelma Kolmane
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 29950107

Foto: Saeima

Dalies ar ziņu