fbpx Skip to main content

Kalniņa-Lukaševica nozīmēta par Pārraudzības komitejas līdzziņotāju par Moldovu

Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas vasaras sesijas laikā Saeimas priekšsēdētāja biedre, Latvijas delegācijas asamblejā vadītāja Z.Kalniņa-Lukaševica tika nozīmēta par asamblejas Pārraudzības komitejas līdzziņotāju par Moldovas Republiku. Z.Kalniņa-Lukaševica kopā ar Pārraudzības komiteju gatavos ziņojumu par Moldovas saistību, ko tā uzņēmusies, kļūstot par Eiropas Padomes locekli, izpildi.

Šīs sesijas laikā, 20. jūnijā parlamentārieši diskutēja ar Latvijas ārlietu ministru un Eiropas Padomes Ministru komitejas priekšsēdētāju Edgaru Rinkēviču par starptautiskajā dienas kārtībā esošajiem jautājumiem. Diskusijā padziļināti tika pārrunātas Latvijas prezidentūras prioritātes, atbalsta sniegšana Ukrainai un Krievijas saukšana pie atbildības.

Asamblejas vasaras sesijas laikā parlamentārieši spriež par aizliegšanu Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs 2024. gadā Parīzē. Asambleja arī debatē par noteikumos balstītās pasaules kārtības nosargāšanu un pretstāvi jauniem izaicinājumiem. Savukārt ar Baltkrievijas demokrātiskās kustības līderi Svjatlanu Cihanousku (Sviatlana Tsikhanouskaya) parlamentārieši pārrunāja izaicinājumus, ar kuriem saskaras trimdā dzīvojošie baltkrievi un opozīcijas pārstāvji Baltkrievijā.

No 19. līdz 23. jūnijam Strasbūrā notiek Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas vasaras sesija, kurā pulcējušies parlamentārieši no 46 valstīm. Latviju tajā pārstāv delegācijas vadītāja Z. Kalniņa-Lukaševica, delegācijas vadītājas vietnieks Normunds Dzintars, pastāvīgā pārstāve Ieva Brante un pastāvīgo pārstāvju aizstājēji Andris Bērziņš, Edmunds Cepurītis un Ričards Šlesers.

Latvijas delegācija piedalās Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas sesijā Strasbūrā

Informāciju sagatavoja, foto:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu