fbpx Skip to main content

Kariņš: būsim neatlaidīgi tiesiskuma stiprināšanā un cīņā pret korupciju

Mūsu partija Latvijā laikam ir vienīgā tāda, kas varētu sastādīt pilnu Ministru kabinetu ar mūsu cilvēkiem, kuriem ir pieredze, savs viedoklis un kuri spēj sasniegt mērķus. Mums vēl būtu jādiskutē, kuru no vairākiem kandidātiem uz katru no ministra amatiem deleģēt,” šodien, uzrunājot partijas VIENOTĪBA kongresa delegātus norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Viņš uzsvēra, ka, sākot strādāt valdībai, kā nulltā prioritāte tika definēta finanšu sistēmas sakārtošana, kas šobrīd ir paveikts. “Tā saucamais finanšu uzraudzības kapitālais remonts ne tikai noslēdzās veiksmīgi, ka neesam iekļauti ne pelēkajā, ne melnajā sarakstā, bet mūsu valsts starptautiskais kredītreitings ir labākais, kāds atjaunotās valsts vēsturē jebkad ir bijis. Mēs teicām, arī jau ilgāku laiku pirms vēlēšanām, ka valstī ir nepieciešama administratīvi teritoriālā reforma. Un mēs to esam izdarījuši,” norādīja Ministru prezidents.

Viņš pateicās Latvijas iedzīvotājiem, kuri bijuši atsaucīgi, sekojot valdības lēmumiem koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai. Krišjānis Kariņš norādīja: “Mēs bijām spiesti apstākļos, kad nav nekādu priekšrakstu kā rīkoties, risināt Covid-19 pandēmijas radītās problēmas, cenšoties visu laiku domāt vienu soli uz priekšu – kas jādara šodien, lai rīt būtu labāk. Šodien, ja salīdzinām sevi ar citām Eiropas valstīm, tad vienīgā valsts, kur saslimstība ir zemāka nekā Latvijā, ir Vatikāns. Tas ir mūsu valsts, visu iedzīvotāju kopīgais nopelns.”

Nākamie būtiskākie valdības darbi, pēc premjera sacītā, būs skolu tīkla sakārtošana, savukārt veselības aprūpes sistēmā valdība turpinās pilnveidot slimnīcu tīklu, lai veselības aprūpe būtu iedzīvotājiem pieejama. “Joma, kam šobrīd personīgi veltu īpašu uzmanību, ir tiesiskuma stiprināšana un cīņa ar korupciju. Mēs rīkosimies līdzīgi kā, īstenojot finanšu sektora kapitālo remontu – proti, izveidojot īpašu padomi, kurā iesaistītas visas atbildīgās amatpersonas, lai definētu uzdevumus tiesiskuma stiprināšanai un cīņai pret korupciju un tos īstenotu. Tiesiskums un cīņa ar korupcija gan mūsu partijai, gan valdībai nekur nav pazudusi, tagad mēs liekam īpašu uzsvaru uz to,” uzsvēra Ministru prezidents.

Viņš ir pārliecināts par JAUNĀS VIENOTĪBAS sasniegumiem gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās. Krišjānis Kariņš kongresa delegātiem sacīja: “Vilnis Ķirsis ir viens no mūsu cilvēkiem, kuru šobrīd no rezerves sola, bet ar ilgstošu opozīcijā Rīgas domē, virzām uz vadošu lomu – viņš ir mūsu līderis Rīgā, galvaspilsētas mēra amata kandidāts. Vilnis ir izturējis milzīgo spiedienu opozīcijā, izveidojis spēcīgu komandu un izstrādājis reālu plānu Rīgai! Mums ir cilvēki, mums ir programma, mums ir zināšanas, mums ir pieredze un mums ir spēja turpināt veidot valsti, turpināt attīstīt mūsu pašvaldības,” uzrunā uzsvēra Krišjānis Kariņš.

Sestdien, 22. augustā, Cēsīs, Pils parkā, notiek partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kongress, kurā delegātus uzrunā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens un partiju apvienības līderis Rīgā Vilnis Ķirsis. Delegātiem dalība kongresā pirmo reizi tiek nodrošināta vienlaikus kā klātienē, tā attālināti un kongresā tiek prezentēta koncepcija par digitālo partiju.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopā veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr: +371 67205472

Dalies ar ziņu