fbpx Skip to main content

Kariņš: ES jāatbalsta Ukraina līdz tās pilnīgai uzvarai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tikšanās laikā ceturtdien, 27. oktobrī, ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Robertu Metsolu (Roberta Metsola) pārrunāja Eiropas Savienības (ES) atbalstu Ukrainai, sankcijas pret Krieviju un ES līmeņa mehānismu ieviešanu augsto energoresursu cenu samazināšanai. K. Kariņš uzsvēra, ka ES atbalstam Ukrainai jāturpinās līdz tās pilnīgai uzvarai.

Ministru prezidents izteica atzinību par Eiropas Parlamenta un Eiropas Parlamenta priekšsēdētājas stingro atbalstu Ukrainai – Eiropas Parlamenta pozīcija ir skaidra, stingra un pamanāma.

K. Kariņš uzsvēra, ka visas ES un katras tās dalībvalsts atbalstam Ukrainai jāturpinās līdz tās pilnīgai uzvarai – Latvija līdz šim ir sniegusi visa veida atbalstu vairāk nekā 320 miljonu eiro apmērā, kas veido 0,92% no IKP, un turpinās to sniegt.

Lai sauktu Krievijas režīmu pie atbildības, nepieciešama ES līmeņa vienošanās par īpaša tribunāla izveidi Krievijas kara noziegumu izmeklēšanai un tiesāšanai, kā arī ir pret to ieviešamas jaunas sankcijas.

Pārrunājot jautājumus par augstajām energoresursu cenām un dabasgāzes pieejamību ES, Ministru prezidents uzsvēra, ka pagājušajā nedēļā Eiropadomē panākta vienošanās par vienotiem risinājumiem un šobrīd Eiropas Komisija ar ES dalībvalstu enerģētikas ministriem izstrādā detalizētus priekšlikumus par kopīgu gāzes iepirkumu izveidi un gāzes cenu griestu noteikšanu.

K. Kariņš sarunā ar R. Metsolu aicināja Eiropas Parlamentu rīkoties izlēmīgi, atbalstot risinājumus enerģētiskās krīzes un augsto energoresursu cenu pārvarēšanai.

 

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs

Dalies ar ziņu