fbpx Skip to main content

Kariņš Kijivā tiekas ar Ukrainas valsts augstākajām amatpersonām

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 16. martā, oficiālā vizītē Kijivā, Ukrainā, tiksies ar augstākajām amatpersonām.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tiksies ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski (Volodymyr Zelenskyy), Ukrainas parlamenta (Verkhovna Rada) priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku (Ruslan Stefanchuk) un Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu (Denys Shmyhal), lai pārrunātu turpmāko nepieciešamo atbalstu Ukrainas cīņā pret Krievijas agresiju un Ukrainas integrācijas centienus Eiropas Savienībā un NATO.

Ministru prezidenta vizīte ir apliecinājums Latvijas valdības un sabiedrības neatslābstošajam atbalstam Ukrainas cīņā pret Krievijas agresiju un karadarbību. Latvija līdz šim Ukrainai un tās valstspiederīgajiem Latvijā ir sniegusi atbalstu 498 miljonu eiro apjomā, kas veido 1,14% no IKP. Valdība pirms nedēļas pieņēma lēmumu par kārtējo apjomīgo militārā atbalsta sūtīšanu uz Ukrainu un ir apņēmības pilna turpināt visa veida palīdzības sniegšanu tās cīņā pret Krievijas agresiju. Iesaistoties Ukrainas rekonstrukcijā, Latvija 2023. gada budžetā ir paredzējusi finanšu līdzekļus Čerņihivas apgabalam – kritiskās infrastruktūras un mājokļu atjaunošanai.

Tāpat K. Kariņš, tiekoties ar Ukrainas valsts augstākajām amatpersonām, paudīs Latvijas stingro politisko atbalstu Ukrainai tās eiroatlantiskās integrācijas centienos. Ministru prezidents ar Ukrainas amatpersonām pārrunās tās virzību uz Eiropas Savienību un pievienošanās procesu.

Ministru prezidents vizītes laikā apmeklēs Irpiņu un Buču.

16.03.2023. Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa oficiālā vizīte Ukrainā

Informāciju sagatavoja:
Ministru prezidenta birojs

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
E-pasts: [email protected]
Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu