fbpx Skip to main content

Kariņš Saeimas ārpolitikas debatēs uzsver vērtībās balstītu Rietumu ārpolitisko orientāciju

Šodien, 24. janvārī, Saeimas ārpolitikas debatēs Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzsvēra vērtībās balstītu Rietumu ārpolitisko orientāciju.

“Vēlos uzsvērt, ka ārlietu ministra ziņojumā minētās galvenās prioritātes ir visas mūsu valdības prioritātes. Tās iekļautas valdības deklarācijā un atspoguļosies arī valdības rīcības plānā. To pamatā – Rietumu kurss, Rietumu ģeopolitiskā orientācija. Šīs prioritātes ir balstītas vērtībās, kas mums ir kopējas ar visiem mūsu sabiedrotajiem – demokrātiskums, tiesiskums, cilvēktiesības. Tā ir vērtībās balstīta ārpolitiskā orientācija”

Ministru prezidents uzrunā Saeimas deputātiem atzīmēja, ka ārlietu ministrs ikgadējā ziņojumā Saeimai akcentējis trīs lielās neskaidrības. Tās ir: Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas “Moneyval” progresa ziņojums; Krievijas ārpolitika, un procesi Eiropas Savienībā, tostarp Apvienotās Karalistes izstāšanās gaita jeb tā dēvētais Brexit. 

Runājot par nelegālo finanšu plūsmu ierobežošanu, K. Kariņš uzsvēra, ka “Moneyval” rekomendāciju savlaicīga neieviešana ir drauds ekonomikai un visai sabiedrībai.

“Par Krievijas ārpolitiku – ministra ziņojumā tā ir raksturota kā agresīva un provokatīva, izsakoties ļoti diplomātiski. Mēs to uztveram ļoti nopietni. Mēs cieši sadarbojamies ar NATO sabiedrotajiem un sniedzam visu nepieciešamo atbalstu sabiedroto klātbūtnei Latvijā. Mēs to turpināsim, jo tikai tad, kad palīdzam savam sabiedrotajam, varam sagaidīt, ka palīdzēs arī mums”

Runājot par procesiem Eiropas Savienībā, K. Kariņš atzīmēja Apvienotās Karalistes izstāšanās gaitu jeb tā saucamo Brexit, kura iznākums nav prognozējams.

“Mūsu valsts interesēs ir divas lietas: uzturēt pēc iespējas labas attiecības ar Lielbritāniju un mūsu valsts piederīgo Lielbritānijā aizsardzība un aizstāvība”

Uzrunas noslēgumā K. Kariņš Saeimas deputātiem pauda:

“Kā vakar, uzrunājot jūs pirms uzticības balsojuma Saeimā par manis vadīto valdību, jau uzsvēru – ārējie ūdeņi nav mierīgi. Mēs darīsim pilnīgi visu, lai noturētu mūsu valsti stabilu. Mūsu ārpolitiskais kurss paliks nemainīgs, mēs cieši sadarbosimies ar mūsu Eiropas Savienības partneriem, ne tikai Brexit jautājumā, bet arī citos jautājumos, tostarp 2021.-2027. gada budžeta veidošanā. Mūsu valsts būs stabila, un ārējie ūdeņi nomierināsies”

 

Informāciju sagatavoja:
Valsts kanceleja

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Dalies ar ziņu