fbpx Skip to main content

Saeima apstiprina Kariņa valdību

Šodien 13.Saeimas deputāti balsojumā apstiprināja Krišjāņa Kariņa vadīto Ministru kabinetu.

 

“Mēs strādāsim kopā, uzklausīsim un atbalstīsim viens otru, lai īstenotu šīs valdības trīs galvenos mērķus – celt tautas labklājību, nodrošināt taisnīgumu un tiesiskumu, un samazināt nevienlīdzību sabiedrībā visās tās izpausmēs. Mēs to izdarīsim,” pauda K. Kariņš, aicinot Saeimas deputātus atbalstīt valdību viņa vadībā.

 

Valdības galvenās prioritātes ir finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana, tiesiskuma stiprināšana, administratīvi teritoriālās reformas īstenošana, veselības aprūpes sistēmas un izglītības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošana, obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšana, tautsaimniecības konkurētspējas, produktivitātes un investīciju apjoma paaugstināšana, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošana. 

Valdība šo prioritāšu īstenošanā balstīsies uz stingru fiskālo disciplīnu ar tiekšanos uz pārpalikuma veidošanu valsts budžetā.

 

Tāpat valdība K. Kariņa vadībā iecerējusi ielikt stingru pamatu un nospraust skaidrus mērķus Latvijas attīstībai līdz 2030. gadam, veidojot dialogu starp dažādām sabiedrības grupām un vienojoties par valsts attīstības prioritātēm un līdzekļiem to sasniegšanai. Valdība ir iecerējusi izstrādāt un apstiprināt Nacionālās attīstības plānu 2021.–2027. gadam.

 

Kariņa valdību veido pieci 13.Saeimā pārstāvētie politiskie spēki – partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA, politiskā partija “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija, partiju apvienība “Attīstībai/Par!” un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

 

Politisko apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA valdībā pārstāv Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un finanšu ministrs Jānis Reirs.

 

Partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA veido partijas VIENOTĪBA, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”.
 

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
E-pasts: [email protected]

Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu