fbpx Skip to main content

Kariņš: šobrīd atrodamies ļoti kritiskā brīdī, nepieciešami stingrāki ierobežojumi un strikta to ievērošana Covid-19 izplatības apturēšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien uzrunā sabiedrībai, kas tiešraidē tika pārraidīta Latvijas Televīzijā un citos masu saziņas līdzekļos, uzsvēra, ka saslimstība valstī turpina izplatīties, veselības aprūpes sistēma un mediķi ir pārslogoti, tādēļ šobrīd valsts atrodas ļoti kritiskā brīdī. K. Kariņš paziņoja, ka rosinās valdību lemt par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī ārkārtējās situācijas pagarināšanu un aicināja sabiedrību stingri ievērot ierobežojumus.

“Jau astoņas nedēļas no vietas  redzam, ka saslimstība ar Covid-19 aug,  diemžēl aug arī mirstība. Ja jebkura saslimšana var būt smaga, tad jebkura nāve ir kādas ģimenes traģēdija. Šodien Jūs uzrunāju, lai mēs varētu kopīgiem spēkiem, valdība ar sabiedrību, darīt visu, lai pārvarētu šo krīzi, lai samazinātu Covid-19 izplatību, lai sargātu cilvēku dzīvības un veselību,” uzrunā uzsvēra K. Kariņš.

Ministru prezidents skaidroja, ka valdība stratēģija, pēdējās nedēļās  pieņemot virkni lēmumu par ierobežojumiem un drošības pasākumiem, ir bijusi cilvēku savstarpējās kontaktēšanās maksimāla samazināšana, tomēr tā nav devusi vajadzīgos rezultātus, jo slimības izplatība turpina augt. Tas, viņaprāt, notiek divu iemeslu dēļ – pārāk daudz cilvēku vieglprātīgi izturas pret ierobežojumiem un drošības pasākumiem, tos neievēro; vienlaikus K. Kariņš  atzina, ka valdības lēmumi un to pieņemšanas procedūra ir novedusi pie tā, ka valdības pieņemtie noteikumi daudziem cilvēkiem nav saprotami, tie reizēm ir pretrunīgi un nav konsekventi.

“Kā valdības vadītājs mainīšu līdzšinējo pieeju un ierosināšu ne tikai pieņemt stingrākus ierobežojums cīņā ar Covid-19, bet vienlaikus vēlos padarīt sistēmu vienkāršāku un saprotamāku visiem. Es arī ierosināšu pagarināt ārkārtējo situāciju, lai sargātu cilvēku veselību un dzīvības,” pauda K. Kariņš.

Ministru prezidents arī skaidroja, ka attiecībā  uz atbalstu gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem valdība jau ir pieņēmusi virkni lēmumu  – jebkuram Latvijas uzņēmumam ir iespēja saņemt atbalstu algu subsīdijām, ja apgrozījuma kritums ir bijis 20%, kā arī strādājošiem apturētā uzņēmumā ir pieejams dīkstāves pabalsts neatkarīgi no nodarbinātības veida un nodokļa režīma. Nākamās nedēļas laikā plānots uzsākt pirmās atbalsta naudas izmaksas.  Tāpat valdība jaunnedēļ lems par papildu finanšu atbalstu Covid-19 krīzes patiesajiem varoņiem – mediķiem.

Runājot par tuvāko nākotni, K. Kariņš atzina, ka šī ziema paies grūtā cīņā ar vīrusu līdz brīdim, kad tiks sagaidīta vakcīna, tādēļ aicināja sabiedrību stingri ievērot vairākus dzīvesveida pamatprincipus – nepulcēties, neciemoties, ievērot principu 2 cilvēki – 2 metri; veikalu apmeklēt tikai tad, kad tas ir nepieciešams; strādāt attālināti, ja tas iespējams, bet, ja ir jāiet uz darbu, tad dzīvot un strādāt pēc principa: mājas, darbs, svaigs gaiss; bieži mazgāt rokas un vilkt sejas maskas visās iekštelpās ārpus mājām.

“Šī krīze ir iespējams lielākā krīze, ko mūsu valsts piedzīvo kopš neatkarības atgūšanas. Nav nevienam priekšrakstu, kas būtu darāms, jo tādas krīzes neviena dzīva cilvēka atmiņā nav bijušas. Taču es esmu pārliecināts, ka, valdībai un sabiedrībai strādājot kopā, mēs uzvarēsim šo vīrusu. Šodien ir pirmā advente. Mums priekšā ir kluss pārdomu laiks līdz Ziemassvētkiem. Šajā laikā es aicinu padomāt vienam par otru. Pasargāsim sevi, savus tuviniekus, pasargāsim savu nākotni. Kopā mūsos ir milzu spēks,” uzrunas noslēgumā uzsvēra Ministru prezidents.

Papildu informācija:
Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865
E-pasts: [email protected]

Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu