fbpx Skip to main content

Neredzam iespējas turpināt sarunas par Gobzema valdību

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valde neredz iespējas turpināt valdības veidošanas sarunas ar Valsts prezidenta nominētā Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu.

Valdības veidošanas sarunu laikā, kuras vadīja A.Gobzems, netika panāktas nekādas vienošanās ne par nākamās valdības īstenojamām reformām, ne arī par valdību veidojošo partiju sadarbības mehānismu. JAUNĀ VIENOTĪBA uzsver, ka Latvija ir parlamentāra demokrātija un tā nevar atbalstīt valdības izveidošanas piedāvājumu, kurā nav skaidri saprotams to atbalstošais vairākums Saeimā.  

“Nepilnu divu nedēļu laikā valdības veidošanas process nav izkustējies no sākotnējā punkta. Esam skaidri definējuši, ka atbalstīsim stabilu ilgtermiņa labēji centrisko spēku vairākuma valdību, taču joprojām neesam saņēmuši skaidru atbildi par topošās koalīcijas sastāvu. Mums ir radies iespaids ka tiek darīts viss, lai ievilktu valdībā prokremliski orientēto “Saskaņu”. Tāpat ir pamatotas šaubas, vai Gobzemam ir atbalsts paša partijā,” partiju apvienības lēmumu pamatoja Krišjānis Kariņš, partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs. 

JAUNĀ VIENOTĪBA uzskata, ka ir šobrīd iespējams izveidot stabilu ilgtermiņa labēji centrisko spēku vairākuma valdību, bet cita Ministru prezidenta amata kandidāta vadībā.

Papildu informācija:
Sandris Sabajevs
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu