fbpx Skip to main content

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu Kristovskim

Valsts policijas Kurzemes RP Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa 2020. gada 7. aprīlī uzsākusi kriminālprocesu par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga nepatiesiem izteikumiem un izdomājumiem, ar kuriem viņš Ventspils pilsētas domes un Finanšu komitejas sēdēs publiski daudzkārt ir cēlis neslavu deputātam Ģirtam Valdim Kristovskim. 

2020. gada 23. martā Ventspils pilsētas domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis vērsās ar iesniegumu Valsts policijā par kriminālprocesa uzsākšanu par Ventspils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja, valsts amatpersonas Aivara Lemberga ļaunprātīgiem izdomājumiem, kas aizskar Ventspils pilsētas mazākuma deputāta, valsts amatpersonas Ģirta Valda Kristovska godu un cieņu, ceļ viņam neslavu. 

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Ģ. V. Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas A. Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture. 

Iesniegumā Valsts policijai Kristovskis ir minējis, ka viena no šādām neslavas celšanas izpausmēm ir Lemberga daudzkārtēji publiski izteiktie meli, ka – “Kristovskis ir bijis stukačs, kas sadarbojies ar čeku (VDK), kuru darbībai Latvijas tautas frontē (LTF) iecēlusi čeka, kurš esot ziņojis čekai pret Latvijas neatkarību, kurš turklāt, saskaņojis Latvijas tautas frontes dalībnieku sarakstus ar VDK, respektīvi, nodevis LTF biedrus PSRS okupācijas režīma represīvajai drošības iestādei.”

Kristovskis norāda, ka šādi, sevišķi ciniski un smagi apgalvojumi par viņa it kā veiktām krimināli sodāmām darbībām, ir publiska neslavas celšana. Šādas aizskarošas prettiesiskas darbības Aivars Lembergs publiski izsaka dažāda formāta Ventspils pilsētas domes sēdēs, kā arī pilsētas pašvaldības oficiālajā interneta portālā un citos masu medijos, norāda Kristovskis.

Kristovskis norāda: “Nav pieļaujams, ka Aivars Lembergs, būdams augsta valsts amatpersona, melīgi  turpina izplatīt personīgi izdomātus argumentus, patiesībai neatbilstošas ziņas un nepatiesību par nekad nenotikušu manu sadarbību ar VDK. Turklāt A. Lembergs nekad nav spējis, nav pat mēģinājis sniegt pierādījumus saviem melīgajiem izteikumiem, lai gan es kā Ventspils pilsētas domes deputāts šādās reizēs to nekavējoties esmu no Lemberga pieprasījis.”

“Tā kā Lemberga nepatiesie izteikumi pret mani turpinās, turklāt Ventspils pilsētas domes vadība ar gļēvi noskatās un necenšas apturēt domes priekšsēdētāja ļaunprātības pret mazākuma deputātu, nolēmu vērsties Valsts policijā ar iesniegumu, aicinot Valsts policiju vērtēt Lemberga prettiesiskās darbības atbilstoši Krimināllikuma 157.pantam “Neslavas celšana” paredz kriminālatbildību – “Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), ” informē Ģ. V. Kristovskis.

Kristovskis Valsts policijai savā šī gada 23. marta iesniegumā ir norādījis, ka kriminālprocesa ierosināšanas gadījumā lūdz izvērtēt vai arī citu personu darbības, kas tādā vai citādā veidā ir atbalstījušas un pievienojušās A. Lemberga teiktajam, būtu vērtējamas neslavas celšanas faktisko apstākļu kontekstā. Ventspils domes deputāts uzskata, ka diemžēl tikai kriminālprocesa ierosināšana un vainīgās personas/personu sodīšana var apturēt Lemberga patvaļu pilsētas domē, kuras viena no izpausmēm ir ļaunprātīga neslavas celšana opozīcijas pārstāvim.

Kristovskis ir gandarīts, ka Valsts policija, iepazinusies ar viņa sniegtajiem pierādījumiem, ir operatīvi reaģējusi un Kurzemes RP Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa 2020. gada 7. aprīlī uzsākusi kriminālprocesu par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Lemberga neslavu ceļošiem ļaunprātīgiem izdomājumiem, kas daudzkārt vērsti pret deputātu Ģirtu Valdi Kristovski un ir publiski izteikti Ventspils pilsētas domes un Finanšu komitejas sēdēs.

Dalies ar ziņu