fbpx Skip to main content

Rīgas 2021. gada budžets: pilsētas attīstības un rīdzinieku dzīves kvalitātes pieauguma budžets

Rīgas domes frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA galvenās 2021. gada budžeta prioritātes ir: infrastruktūras attīstība, pirmsskolas izglītības iestādes un sociālo jautājumu risināšana. Šogad izvirzītās prioritātes ir gadiem nerisinātas problēmas, kam steidzami ir nepieciešams papildu finansējums, īpaši šajā trauksmainajā laikā, atbalstot rīdziniekus, ieguldot pilsētas un cilvēku labklājībā.

Kārlis Šadurskis, frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA priekšsēdētājs Rīgas domē:Mūs gaida grūts uzdevums – pieņemt Rīgas 2021. gada budžetu, kas būtu gan pilsētas attīstības, gan rīdzinieku dzīves kvalitātes pieauguma budžets. Samilzušu, gadiem nerisinātu problēmu, kas prasa papildu finansējumu, ir daudz. Bērnudārzu rindu risinājums galvenokārt ir saistīts ar pedagogu atalgojumu, kas nav konkurētspējīgs. Sociālo jautājumu risināšana ir otra lielā prioritāte. Savukārt Rīgas infrastruktūras attīstībā gadiem ir ieguldīts nesaimnieciski un par maz. Šīs būs mūsu galvenās prioritātes. Turklāt, galvenais ir nākamā gada laikā pārskatīt visas pilsētas budžeta programmas, izskaust nelietderīgos, bieži vien koruptīvos tēriņus, definēt mērķus, uzdevumus un izmērāmus darbības kritērijus Rīgas kapitālsabiedrībām, lai rīdzinieki sajustu, ka galvaspilsētā strādā dome, kam patiesi rūp, lai Rīga kļūtu moderna, latviska, uz attīstību un iedzīvotāju labklājību orientēta Eiropas metropole.”

JAUNĀS VIENOTĪBAS frakcija uzskata, ka 2021. gadam Rīgas pilsētai būtu jārod veidi, kā mazināt budžeta izdevumus, jāpieņem nulles budžets, konsolidējot 20 miljonus eiro tajās izdevumu pozīcijās, kas nav prioritāras, apzinot iepriekš nelietderīgi izmantotos domes resursus. Neraugoties uz izdevumu samazināšanu, ir jāpanāk gadiem nerisinātu problēmu risināšana un jāuzlabo pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāte, kā prioritāti pieņemot jau minēto infrastruktūras attīstību, pirmsskolas izglītības iestādes un sociālo jautājumu risināšanu.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildu informācija:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas aktualitātēm: Paula Zilberte
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 26403185

Dalies ar ziņu