fbpx Skip to main content

Sabiedrības veselības vārdā vilcināšanās ar vakcinēšanos nav pieļaujama

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA uzskata, ka process, kā līdz šim notikusi visaptveroša un pēc būtības realizējama vakcinācijas plāna sagatavošana Veselības ministrijā un tās padotības iestādēs, ir vērtējams kā klaji neapmierinošs. Globāli raugoties, valstis, kuras ātrāk uzveiks pandēmiju, panāks saliedētāku sabiedrību, lielāku uzticēšanos valsts pārvaldei un straujāku ekonomikas atkopšanos, taču Latvijā pašlaik notiek pretējais – par katru novilcināto dienu tiek maksāts ar cilvēku dzīvībām.

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA šovakar partijas valžu un Saeimas deputātu ārkārtas kopsēdē izteica vienprātīgu atbalstu Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa lēmumam viņa vadītajā Ministru kabinetā mainīt veselības ministru un aicināt koalīcijas partneri partiju apvienību “Attīstībai/Par!” bez kavēšanās virzīt šim postenim citu – enerģisku un spējīgu kandidātu.

JAUNĀS VIENOTĪBAS līderi reģionos uzskata, ka raitam un visā Latvijā vienmērīgam vakcinācijas procesam jāiesaista arī pašvaldības, kas līdz šim jēgpilni nav darīts. Līdzīgi līdz šim nav notikusi kvalitatīva privātā veselības aprūpes sektora iesaiste, lai būtiski kāpinātu vakcinācijas tempus.

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA ir vienisprātis, ka kvalitatīvs process vakcinācijai pret Covid-19 šobrīd ir visaugstākā prioritāte – ir izšķirīgi svarīgi nodrošināt, lai vakcinēšanās pret Covid-19 notiek saskaņā ar plānu, kas ir izprotams ikvienam Latvijas iedzīvotājam, iespējami drīz dodot iespēju saņemt vakcīnu visām sabiedrības riska grupām, to vidū senioriem, sociālajiem darbiniekiem un citiem. Katram Latvijas iedzīvotājam jābūt drošam, ka vakcīna būs noteiktā laikā pieejama, kad un kur to varēs saņemt, kā iedzīvotāji tiks aicināti vakcinēties u.tml. – ir jādara viss iespējamais, lai vakcinācija notiktu bez kavēšanās un visi Latvijas iedzīvotāji, kuri vēlas potēties, to varētu izdarīt vistuvākajā laikā.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu