fbpx Skip to main content

Pašvaldības gatavas iesaistīties vakcinācijas procesā, lai iespējami ātrāk pieveiktu pandēmiju

Vakcinācijai pret Covid-19 jānotiek raiti un vienmērīgi visā Latvijā, bet, lai tas īstenotos, jābūt skaidram, labi sagatavotam procesam, kurā jēgpilni tiek iesaistīti visi, arī pašvaldības, uzskata partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA līderi Latvijas reģionos.

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Vakcinācijas procesam jānotiek bez kavēšanās, vakcinācijas punktu kapacitātei jābūt pietiekamai, ikvienam cilvēkam ir jāspēj ieraudzīt sevi kopējā vakcinācijas plānā – ir jābūt skaidrai atbildei, kad pienāks kārta vakcinēties kurai sabiedrības grupai.”

 

Astrīda Harju, Apes novada domes priekšsēdētāja vietniece: “Pašvaldības – kā lielas, tā mazas – šobrīd vēlas zināt, kā notiks vakcinācija pret Covid-19, kā vakcinācijai tiks apzinātas visas sabiedrības grupas, kā pašvaldības var iesaistīties un palīdzēt procesa organizēšanā, lai pēc iespējas drīz cilvēki varētu saņemt vakcīnu. Veselības ministrijas pienākums ir nodrošināt pašvaldības ar informāciju, taču šobrīd tas iztrūkst.

 

Raimonds Čudars, Salaspils novada domes priekšsēdētājs: “Mēs Latvijā vēlamies iespējami īsā laikā iegūt tā dēvēto pūļa imunitāti, kas prasa pilnīgi cita līmeņa plānošanu vakcinācijas procesam – pašvaldības jau tagad būtu gatavas lemt gan par papildus telpu nodrošināšanu, atbilstoši visām prasībām pielāgojot, piemēram, sporta halles, tāpat mūsu rīcībā ir instrumenti iedzīvotāju informēšanai un apziņošanai par vakcīnu pieejamību, vakcinācijas centriem. Šobrīd no pašvaldības vadītāja pozīcijām es neredzu konkrētu rīcības plānu un struktūru, kā vakcinācijas process vienmērīgi tiks īstenots visā Latvijā, ievērojot gan iedzīvotāju blīvumu, gan sociāldemogrāfiskos aspektus.”

 

Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs: “Pašvaldības ir vistuvāk cilvēkam, īpaši reģionos, un mēs vēlamies būt valdības partneris šajā visai Latvijai tik nozīmīgajā procesā. Līdzās telpu nodrošināšanai un cilvēku informēšanai, domāju, ka pašvaldības varētu līdzdarboties arī loģistikas plānošanā – ar to primāri domāju transporta nodrošināšanu senioriem, kuriem ir grūtības nokļūt uz  tuvāko vakcinēšanas punktu.”

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA vakar partijas valžu un Saeimas deputātu kopsēdē uzklausīja Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu par aktuālo situāciju Latvijā ar Covid-19 pandēmijas izplatību un valdības rīcības plānu saslimstības ierobežošanai. Partiju apvienība pilnībā atbalsta Ministru prezidenta nostāju, ka  kvalitatīvs process vakcinācijai pret Covid-19 šobrīd ir visaugstākā prioritāte – ir izšķirīgi svarīgi nodrošināt, lai vakcinēšanās pret Covid-19 notiek saskaņā ar plānu, kas ir izprotams ikvienam Latvijas iedzīvotājam, iespējami drīz dodot iespēju saņemt vakcīnu visām sabiedrības riska grupām, to vidū senioriem, sociālajiem darbiniekiem un citiem.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu