fbpx Skip to main content

Saeima ievēlē Centrālo vēlēšanu komisiju

Saeima ceturtdien, 2.februārī, Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājas amatā ievēlēja bijušo Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadītāju Kristīni Saulīti. Tāpat parlaments amatā ievēlēja septiņus CVK locekļus – Aldi Austeru, Ringoldu Balodi, Ritvaru Eglāju, Dzintru Kusiņu, Katarinu Ogorodņiku, Sanitu Stelpi-Segliņu un Baibu Veisu. 

Kandidātus CVK priekšsēdētāja un locekļu amatiem izvirzīja Saeimas deputāti.

Iepriekš K. Saulītes un pārējo CVK locekļu kandidatūras guva atbalstu arī Saeimas Juridiskajā komisijā. Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins atzīmēja, ka kandidāti ir izrādījuši gatavību risināt ar vēlēšanu procesu saistītos izaicinājumus, turklāt daļai no viņiem jau ir pieredze CVK darbā.

Likums “Par Centrālo vēlēšanu komisiju” nosaka, ka Saeimai Centrālā vēlēšanu komisija jāizveido ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc jaunās Saeimas sanākšanas, un Centrālās vēlēšanu komisijas sastāvā ir deviņi locekļi, no kuriem priekšsēdētāju un septiņus komisijas locekļus ievēlē Saeima, bet vienu locekli no tiesnešu vidus – Augstākā tiesa savā plēnumā. Par CVK locekli Augstākās tiesas plēnums pērn 12.decembrī atkārtoti ievēlēja Senāta Civillietu departamenta senatori Mariku Senkāni.

CVK ir pastāvīga valsts iestāde, kuras pienākumos ietilpst nodrošināt Saeimas vēlēšanu likuma, Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma, Pašvaldības domes vēlēšanu likuma un likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” izpildi, vienveidīgu un pareizu piemērošanu, kā arī kontrolēt šo likumu precīzu izpildi.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests/Centrālā vēlēšanu komisija
Foto: Centrālā vēlēšanu komisija

Dalies ar ziņu