fbpx Skip to main content

Ārlietu ministrs: ir svarīgi turpināt sniegt militāru un cita veida atbalstu Ukrainai

2023. gada 31. janvārī Rīgā notika Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča, Polijas ārlietu ministra Zbigņeva Raua (Zbigniew Rau), Igaunijas ārlietu ministra Urmasa Reinsalu (Urmas Reinsalu) un Lietuvas ārlietu ministra Gabrieļus Landsberģa (Gabrielius Landsbergis) tikšanās, kuras laikā ministri pārrunāja aktuālos drošības un aizsardzības politikas jautājumus reģionā un atbalstu Ukrainai. Ārlietu ministri parakstīja deklarāciju par Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas sadarbības padziļināšanu reģionā.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda nostāju par nepieciešamību intensificēt Baltijas valstu un Polijas sadarbību ārpolitikas, aizsardzības, robežu drošības, enerģētikas neatkarības stiprināšanas un transporta infrastruktūras jautājumos.

“Līdz NATO samitam Viļņā nepieciešams sasniegt progresu Madrides samita lēmumu ieviešanā. Šajā kontekstā ir svarīga Baltijas valstu un Polijas vienotība un pozīciju koordinēšana. Latvija turpina veikt ievērojamus ieguldījumus savās aizsardzības spējās, kā arī sniedz uzņemošās valsts atbalstu sabiedrotajiem,” teica E. Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka ir svarīgi turpināt sniegt militāru un cita veida atbalstu Ukrainai, gan divpusēji, gan NATO.

Polijas un Baltijas valstu ārlietu ministri parakstīja kopīgu deklarāciju, kurā uzsvērts, ka Igaunijai, Latvijai, Lietuvai un Polijai ir līdzīgs redzējums par to, kas darāms, lai atturētu drošības apdraudējumus reģionā un aizsargātos pret tiem.

“Mēs kopā esam izstrādājuši iniciatīvas, kuru mērķis ir cīnīties pret hibrīddraudiem, nodrošināt atturēšanu un aizsardzību, stiprināt robežu drošību, kā arī atbalstīt Ukrainu, un kuras vēlāk ir veiksmīgi ieviestas dažādos veidos un struktūrās, tostarp Eiropas Savienībā, NATO un Apvienoto Nāciju Organizācijā. Mēs atkārtoti uzsveram, ka ir ļoti svarīgi turpināt politisku, militāru, finansiālu atbalstu un humāno palīdzību Ukrainai. Sadarbība NATO, piešķirot neaizstājamu nozīmi ciešai transatlantiskajai saiknei, ir mūsu drošības stūrakmens,” teikts paziņojumā.

Deklarāciju lasi šeit: Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas ārlietu ministru kopīgs paziņojums par sadarbības padziļināšanu reģionā 

Informāciju sagatavoja, foto:
Latvijas Republikas Ārlietu ministrija

Dalies ar ziņu