fbpx Skip to main content

Sandra Kalniete saņēmusi vienu no augstākajiem Ukrainas valsts apbalvojumiem

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks šodien Briselē pasniedzis Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei vienu no augstākajiem Ukrainas valsts apbalvojumiem – Kņazienes Olgas I šķiras ordeni. Prezidents Volodimirs Zeļenskis rīkojumu par ordeņa piešķiršanu Sandrai Kalnietei izdeva pērnā gada augustā, Ukrainas valsts neatkarības 28. gadadienā.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte: “Pieņemu šo apbalvojumu ar lielu pazemību. Esmu pārliecināta, ka līdzīgu atzinību būtu pelnījuši arī citi Eiropas Parlamenta deputāti, kuri ir Ukrainas draugi. Mūsu ir daudz un mēs pastāvīgi iestājamies par Ukrainu, jo, aizstāvot Ukrainu, mēs aizstāvam robežu starp divām pasaulēm – vienā pusē ir demokrātiskās valstis, kurās  ievēro cilvēktiesības un likuma varu, bet otrā pusē ir pēcpadomju diktatūru telpa. Mēs Eiropas Parlamentā apbrīnojam ukraiņu tautas varonību – Ukraina šobrīd ir viens no svarīgākajiem pasaules ģeopolitiskajiem punktiem, un es vienmēr iestāšos par Ukrainas brīvību un teritoriālo nedalāmību. Baltijas valstis bija okupētas 50 gadus, bet mēs atguvām neatkarību. Tas man dod pārliecību, ka pienāks diena, kad Krima pilnvērtīgi būs atkal Ukrainas sastāvā.”

Sandra Kalniete svinīgajā ceremonijā atgādināja, ka Ukrainas izvēlētais Eiropas ceļš nav viegls, tas prasa izturību, neatlaidību, arī upurus, valstij ir jāievieš reformas, ko sabiedrība ne vienmēr uzņem ar izpratni, taču valsts līderi nedrīkst padoties. “Eiropas ceļš ir jāturpina un es ticu, ka Ukraina kādu dienu būs Eiropas Savienībā,” norādīja S. Kalniete.

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ordeņa pasniegšanas ceremonijā pateicās Sandrai Kalnietei par viņas lielo ieguldījumu un nesavtīgo darbu, iestājoties par demokrātisku un eiropeisku ceļu Ukrainai, aizstāvot Ukrainas tiesības uz brīvību un valsts teritoriālo vienotību. Hončaruks, pasniedzot ordeni, uzsvēra, ka Ukrainas tauta novērtē tādu savas valsts draugu kā Sandra Kalniete.

Ordeņa pasniegšanas ceremonijā Briselē piedalījās Ukrainas valdības delegācija premjerministra vadībā, Ukrainas vēstnieks Beļģijas karalistē Mikola Točickis un citi. Latviju ceremonijā pārstāvēja vēstniece Eiropas Savienībā Sanita Pavļuta-Deslandes.

Kņazienes Olgas I šķiras ordenis Sandrai Kalnietei piešķirts par nozīmīgo personīgo ieguldījumu Ukrainas starptautiskās autoritātes stiprināšanā, starptautiskās sadarbības attīstībā un pastāvīgu politisko atbalstu. Ukrainas prezidenta Volodimira Zeļenska rīkojumā par valsts apbalvojumu piešķiršanu Ukrainas neatkarības gadadienā bija iekļauti 24 dažādu valstu politiķi un diplomāti. Apbalvoto vidū Sandra Kalniete ir vienīgā, kura pārstāv Latviju un Eiropas Parlamentu. Kņazienes Olgas ordenis dibināts 1997. gadā un to piešķir par personīgiem nopelniem valsts, zinātnes, izglītības, kultūras un citās sabiedrisko aktivitāšu jomās. 

Sandra Kalniete pārstāv partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, Kalniete strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, kā arī Drošības un aizsardzības apakškomitejā. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskā grupā strādā 182 deputāti no 26 ES dalībvalstīm. Vienīgais Latvijas politiskais spēks, kas pārstāvēts vadošajā Eiropas politiskajā saimē, ir partija VIENOTĪBA/partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA.

Fotogrāfijas no ordeņa pasniegšanas ceremonijas: https://failiem.lv/u/tzvjuwun 

https://www.facebook.com/kalniete.sandra/posts/1318880928299328

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīgs
Tālrunis: 29405397
E-pasts: [email protected] 

Fotogrāfiju autors: Louis David

Dalies ar ziņu