fbpx Skip to main content

Topošās koalīcijas partneri vienojas par valdības deklarācijas projektu

Šodien, 2023. gada 12. septembrī, topošās koalīcijas partneri, partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA, “Zaļo un zemnieku savienība” un “Progresīvie”, vienojušies par valdības deklarācijas projektu. Deklarācijas projekta 39 punktos apkopoti jaunās valdības galvenie sasniedzamie mērķi un uzdevumi. Partneri arī vienojušies par konkrētiem darbiem, kas jāpaveic līdz šī gada beigām, kas tiks pievienoti deklarācijai. 

“Latvija ir latviska, labklājīga, droša un iekļaujoša Eiropas valsts, kura ilgtspējīgi attīstīsies demogrāfisko, klimata, tehnoloģiju un digitālo pārmaiņu laikā (..) Brīvība, demokrātija, tiesiskums un latviskā kultūrtelpa ir valsts pamatvērtības, kuras caurvij ikvienu mūsu lēmumu. Iesaistot sabiedrību un veicinot iedzīvotāju izglītību visa mūža garumā, panāksim vienlīdzīgas un taisnīgas iespējas ikvienam Latvijā dzīvot cieņpilnu dzīvi un īstenot savus mērķus,” teikts deklarācijas virsmērķī.

Koalīcijas partneri – partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA, partiju apvienības “Zaļo un Zemnieku Savienība” un partijas “Progresīvie” frakcijas – arī vienojušās par konkrētiem darbiem, kas jāpaveic līdz 2023. gada 31. decembrim, un tie ir:

  1. ieviest mehānismus elektroenerģijas sadales tīklu tarifu pieauguma daļējai kompensācijai;
  2. banku konkurences uzlabošanai ieviest risinājumus hipotekāro kredītu refinansēšanas pakalpojumu plašākam piedāvājumam un novērst administratīvos un finanšu ierobežojumus klientu pārejai starp kredītiestādēm;
  3. ieviest banku peļņas nodokli;
  4. ratificēt Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu;
  5. nostiprināsim pāru kopdzīves regulējumu;
  6. izstrādāt ilgtspējīgu izglītības finansēšanas modeli.

Plānots, ka jauno valdību veidojošie politiskie spēki līgumus par valdības izveidošanu parakstīs piektdien, 15. septembrī, Saeimā.

 

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA aktualitātēm:
Anna Ūdre
E-pasts: [email protected]
Foto: Saeima

Dalies ar ziņu