fbpx Skip to main content

Valda Dombrovska preses paziņojums pēc tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Labdien godātie klātesošie,

Vispirms gribētu klātienē apsveikt Kariņa kungu, Krišjāni ar otrās valdības izveidi, jo šī ir mūsu pirmā tikšanās kopš jaunās valdības izveides.

Jāsaka, ka šajā ģeopolitiskajā situācijā politiskajai stabilitātei un aktīvam valdības darbam ir ļoti būtiska nozīme, jo ir jārisina ļoti būtiski gan globālie, gan izaicinājumi tepat Latvijā saistībā ar Krievijas karu Ukrainā, augstām enerģijas cenām, augsto inflāciju, konkurētspējas izaicinājumiem. Tāpēc esmu gandarīts par šo iespēju tikties ar Kariņa kungu un visus šos jautājumus pārrunāt, tātad, valdības prioritātes un aktuālos jautājumus arī Eiropas Savienības kontekstā.

Kā jau Kariņa kungs minēja, mēs pārrunājām Latvijas valsts budžeta izveides gaitu, kur skaidrs ir uzstādījums no Eiropas Savienības puses uz to, ka pakāpeniski jāmazina budžeta deficīts. Fiskālās disciplīnas jautājumi pakāpeniski  iegūst lielāku lomu, jo augstas inflācijas apstākļos ir svarīgi, lai monetārā politika un fiskālā politika darbotos saskaņoti, tātad, lai nebūtu pretrunas starp to, ko Eiropas Centrālā Banka cenšas sasniegt ar savu monetāro politiku, samazinot inflāciju, un kas notiek fiskālajā politikā.

Tāpat pārrunājām pieejamo Eiropas Savienības finansējumu Latvijai un kā sokas ar tā apguvi. Tātad īpaši pārrunājām jautājumus, kas saistīti ar ekonomikas atjaunošanas noturības mehānismu un tagad nesenāko REPowerEU plānu, kas izveidots saistībā ar enerģētisko krīzi un nepieciešamību virzīties prom no Krievijas energoresursu piegādēm, jo attiecībā uz šo Latvijai, tāpat kā citām dalībvalstīm, ir jāsagatavo plāns šo konkrēto līdzekļu apguvei.

Tāpat pārrunājam Eiropas Savienības atbalstu Ukrainai, kur šim gadam mēs esam izveidojuši makro finansiālas palīdzības programmu 18 miljardu eiro apmērā un no tiem 3 miljardi eiro jau ir izmaksāti.

Un tur es gribētu pateikt paldies Latvijai un Kariņa kungam personīgi, jo Latvija ir viena no aktīvākajām dalībvalstīm, kas uztur šo jautājumu par atbalstu Ukrainai, arī par stingru politiku attiecībā pret agresoru valsti Krieviju, jo skaidrs, ka it īpaši šajā reģionā šis kara atbalsts ir īpaši jūtams un tāpēc ir svarīgi saglabāt stingru Eiropas Savienības pozīciju šajos jautājumos.

Informāciju sagatavoja:
Eiropas Komisija

Dalies ar ziņu