fbpx Skip to main content

Valdis Dombrovskis: Vilnis Ķirsis kā Rīgas mērs būtu liels ieguvums rīdziniekiem

Nākamajās Rīgas domes vēlēšanās izšķirsies mūsu galvaspilsētas attīstība nākamajos gados. Tas ir svarīgs jautājums katram rīdziniekam, tas ir svarīgi arī man, dzimušam rīdziniekam,” partijas VIENOTĪBA domes un partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēdē šodien norādīja Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu pakalpojumu jautājumos Valdis Dombrovskis.

Viņš partijas biedriem uzsvēra, ka JAUNĀS VIENOTĪBAS galvenie uzdevumi turpmākajiem gadiem darbam Rīgā būs iedzīvotāju labklājība, ekonomikas izaugsme, finanšu stabilitāte un mūsdienīga pārvaldes sistēma. Cīņā par Rīgas atslēgām JAUNĀ VIENOTĪBA paliks uzticīga trim galvenajiem politikas veidošanas pīlāriem – finanšu disciplīnai, investīciju piesaistei un labai ekonomiskai un sociālai pārvaldībai, ko mērķtiecīgi spēj īstenot kompetenta pašvaldības vadības komanda.

V. Dombrovskis: “Ar lielām cerībām skatāmies uz Vilni Ķirsi kā mūsu Rīgas mēra kandidātu. Neraugoties uz iepriekšējās domes koalīcijas nihilistisko vadības stilu, Vilnis Ķirsis nav devies vieglākas dzīves meklējumos, bet visus šos gadus ir principiāli cīnījies par rīdzinieku interesēm. Vilnis Ķirsis kā Rīgas mērs būtu liels ieguvums rīdziniekiem.”

Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka pārmaiņas Rīgā nepieciešamas jau sen, un domes ārkārtas vēlēšanas to tikai vēlreiz pierāda. Vienlaikus pārmaiņu vadība bieži ir sarežģīts process, kas prasa spēju rast kompromisus. “JAUNĀ VIENOTĪBA ir spējusi pierādīt sevi reālos darbos ļoti sarežģītās situācijās, un tam viens no pēdējiem piemēriem ir Krišjāņa Kariņa valdības izveidošana. JAUNĀ VIENOTĪBA spēja izveidot valdību ļoti sarežģītā brīdī, kad skaļo priekšvēlēšanu solījumu vilnis bija izšķīdis pret skarbās realitātes klintīm,” partijas biedriem sacīja V. Dombrovskis.

Viņš akcentēja, ka Rīga vienmēr ir bijusi un būs Latvijas ekonomikas smaguma centrs. Arī turpmāk Rīgai būs centrālā loma valsts ekonomiskajā attīstībā, tādēļ svarīgi, lai Rīga būtu spējīga piesaistīt un efektīvi izmantot Eiropas Savienības finansējuma sniegtās iespējas. Valda Dombrovska ieskatā, vēl daudz svarīgāk ir panākt, lai ar šī finansējuma palīdzību Rīgā tiktu veidota dzīves vide un dzīves kvalitāte, kas nespiestu rīdziniekus meklēt mājvietu ārpus Rīgas. 

Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka JAUNĀ VIENOTĪBA pievērsīs lielu uzmanību tieši tam, lai savestu kārtībā Eiropas Savienības fondu apguvi Rīgas domē, tādēļ svarīgi darba virzieni būs saistīti gan ar domes struktūru, gan tās kapitālsabiedrību administratīvās kapacitātes stiprināšanu darbam ar Eiropas fondiem. Vienlīdz svarīgi būs arī finanšu caurskatāmības jautājumi un cīņa pret korupciju.

Pēdējā laikā gan ar Rīgas domes darbu bieži nācās iepazīties caur medijiem saistībā ar KNAB “darba vizītēm” Rīgas domē vai vienā vai otrā Rīgas pašvaldības uzņēmumā. Arī pastāvīgās nesaskaņas Rīgā valdošās koalīcijas starpā, nespējot organizēt darbu rīdzinieku labā parāda, ka aizsēdējusies domes koalīcija vairs nepārvaldīja situāciju. Rīdzinieki ir pelnījuši pārmaiņas,” uzskata V. Dombrovskis.

Sestdien, 7. martā, notiek partijas VIENOTĪBA domes un apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēde, kurā tika prezentēta programma un komanda Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBAS saraksta līderis Rīgā ir Vilnis Ķirsis, viņa komandā vēlēšanās startēs valsts un pašvaldību pārvaldē pieredzējuši cilvēki, to vidū līdzšinējie Rīgas domes deputāti Inese Andersone, Olafs Pulks, Lauris Ērenpreiss un Uģis Rotbergs, ģenerālis Ints Ķuzis, bijušie ministri Kārlis Šadurskis un Ints Dālderis, bijušais Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri un citi. JAUNĀS VIENOTĪBAS komandai pievienojušies Rīgas apkaimju biedrību pārstāvji Rita Eva Našeniece, Kaspars Spunde un Armands Būmanis. 

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472


Dalies ar ziņu