fbpx Skip to main content

VIENOTĪBA stingri iestājas pret aplokšņu algu maksāšanu un noraida pret partiju vērstos pārmetumus

Reaģējot uz partijas VIENOTĪBA biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, VIENOTĪBA uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret šādu praksi.

Partijas birojā kopš 2023. gada pavasara norit reorganizācija ar mērķi uzlabot ikdienas darba procesus un padarīt efektīvāku partijas biroja organizāciju, kas paredz arī pārstrukturizēšanu un daļēju darbinieku resursa optimizāciju. Kopš procesa pirmsākumiem biroja bijušais darbinieks izrādījis izteiktu pretestību pārmaiņām. Pērnā gada laikā N. Orleāns uzsāka mutisku un vēlāk arī rakstisku cīņu pret partiju un tās vadību.

Izteiktās apsūdzības un nopietnie pārmetumi, kuru sarakstu N. Orleāns regulāri papildina, iesniedzot arī jaunas sūdzības tiesībsargājošajām iestādēm, neatbilst realitātei un ir izdomāti ar mērķi nomelnot partiju VIENOTĪBA un vērsties pret partijas darbiniekiem, kas vēlas objektīvas pārmaiņas.

“VIENOTĪBA stingri nosoda aplokšņu algu maksāšanu un konsekventi ir iestājusies par šādas prakses izskaušanu Latvijas ekonomikā. Kā partijas valde saņēma pirmos signālus no biedra, uzreiz tika aktivizēti visi iekšējie procesi, lai izmeklētu šos apgalvojumus,” saka partijas VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Partijas VIENOTĪBA ētikas komisija deviņu cilvēku sastāvā 2023. gadā tikās četras reizes un par notiekošo informēja partijas valdi. Šajā procesā tika izvērtēti N. Orleāna iesniegumā minētie fakti un apstākļi, izskatīti dokumenti, uzklausīts N. Orleāns, kā arī tie, pret kuriem vērstas apsūdzības. Šī procesa rezultātā komisija neguva apstiprinājumu izteiktajām apsūdzībām. Ņemot vērā, ka ētikas komisijas kompetence nav izvērtēt administratīvās lietas, partija pēc komisijas ieteikuma uzsāka arī iekšējo auditu, kas šobrīd ir nolsēdzies. Tā rezultātā nav konstatēti nekādi pierādījumi N. Orleāna izteiktajām apsūdzībām.

Papildus partija VIENOTĪBA 2023. gada 16. novembrī vērsās KNAB, sniedzot informāciju par biroja darbinieka N. Orleāna izteiktajām apsūdzībām un informējot par gatavību jebkādā veidā sadarboties, sniedzot visa veida informāciju, kas nepieciešama. Partija pilnībā uzticas tiesībsargājošo institūciju darbam.

“Partija šobrīd sadarbojas ar atbildīgajām tiesībsargājošajām iestādēm, lai sniegtu visu nepieciešamo informāciju. Uzsvēršu, ka mums nav, ko slēpt. N. Orleāna nepamatotos pārmetumus partija uztver ļoti nopietni un šobrīd arī izsver tiesiskās iespējas sava vārda un reputācijas aizstāvēšanai. Tāpat partija ir lēmusi par N. Orleāna izslēgšanu no partijas biedru rindām par minētajiem izteikumiem. Izvēlētais apmelošanas laiks un taktika liek domāt, ka šis tiek apzināti darīts, lai ietekmētu partijas VIENOTĪBA reputāciju,” saka A. Ašeradens.

 

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA aktualitātēm:
Anna Ūdre
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 28607074

Dalies ar ziņu