fbpx Skip to main content

VIENOTĪBAS Dome: atbalstot Ukrainu, mums jānostiprinās kā brīvību mīlošai, vienotai Latvijas tautai

“Partijas VIENOTĪBA biedri ir nelokāmi apziņā, ka Putina režīma sāktais karš Ukrainā ir nepieņemama vēršanās pret neatkarīgas valsts suverenitāti, demokrātiju un miermīlīgajiem iedzīvotājiem. Īstenotā agresija ir noziegums pret mieru Eiropā un atbildība par asins izliešanu gulstas uz Kremļa vadību. Lai apturētu noziedzīgo militāro agresiju, Kremļa režīms, kura rīcību diktē impēriskas tieksmes, ir starptautiski jāizolē ar visstingrākajām sankcijām, tajā skaitā atslēdzot Krievijas bankas no SWIFT sistēmas. Esam vienprātīgi, ka par Putina režīma sākto karu līdzatbildīgs ir arī Lukašenko režīms Baltkrievijā, tādēļ atbalstām vēršanos ar sankcijām pret to ar tādu pašu izlēmību,” teikts partijas VIENOTĪBA Domes šodien pieņemtajā rezolūcijā Ukrainas atbalstam.

Domnieku vienbalsīgi apstiprinātajā dokumentā uzsvērts aicinājums Latvijas sabiedrībai saliedēties, kas partijas VIENOTĪBA biedru ieskatā ir labākais veids, kā šobrīd palīdzēt ukraiņu tautai, vienlaikus stiprinot Latvijas drošību. “Šajā brīdī ir būtiski vārdos un darbos parādīt, ka esam demokrātiska valsts! Vairosim izpratni par to, ka uzbrukumu Ukrainas suverenitātei veic nežēlīgais Putina režīms. Tie nav krievvalodīgie, tie nav vienkāršie Krievijas iedzīvotāji. Vairosim savu un viņu izpratni par to, cik liela ir brīvības un demokrātijas nozīme. Nežēlīga, noziedzīga režīma pastrādātais apdraud jebkura miermīlīga iedzīvotāja brīvību. Būsim vienoti pret agresiju!”, rakstīts rezolūcijā.

Partijas VIENOTĪBA Dome atbalsta Latvijas valdības lēmumu tuvākajos gados līdz 2,5% no IKP palielināt mūsu valsts aizsardzības budžetu, vienlaikus papildus finansējumu piešķirot arī iekšlietu dienestiem, kā arī iestājas par visa veida atbalstu Ukrainai Eiropas Savienības līmenī, tai skaitā visdrīzākajā laikā lemjot par Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.

Ukrainas atbalstam pieņemtās rezolūcijas kopsavilkumā teikts:

  • Nešaubīsimies, ka Putina Krievijas ilgstošā politika, iebrukums Ukrainā un sekojošie noziegumi pret cilvēci būs Hāgas tribunāla dienaskārtībā. Taisnīga un atklāta prāva, tiesājot visus vainīgos un viņu pastrādātos noziegumus, atvērs jaunu lappusi Eiropas vēsturē. Arī mums būs, ko liecināt.
  • Atcerēsimies, ka tas nav etnisks karš – Putina režīms Ukrainā nogalina civiliedzīvotājus, nevērtējot to etnisko piederību vai valodu, kādā tie runā.  Tas ir karš pret Ukrainas nāciju. Mums tas ir jāņem vērā un jānostiprinās kā brīvību mīlošai, vienotai Latvijas tautai.
  • Turpināsim palīdzēt Ukrainai ne tikai ar domām un karogiem, bet iespēju robežās arī materiāli. Plašs visa veida atbalsts – finansiāls, militārs un praktisks, uzņemot un sniedzot atbalstu ukraiņu bēgļiem kā individuālā, tā valstiskā līmenī ir labākais, ko mēs šobrīd varam izdarīt.

Dome ir partijas VIENOTĪBA pārvaldes institūcija, ko veido partijas biedri, kuri ir Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, Ministru kabineta locekļi, pašvaldību domju priekšsēdētāji, valdes, revīzijas un ētikas komisijas locekļi, nodaļu vadītāji, t.sk.  VIENOTĪBAS Jaunatnes nodaļas vadītājs, un nodaļu izvirzītie pārstāvji, valdes apstiprināto darba grupu pārstāvji un partijas ģenerālsekretārs. VIENOTĪBAS Domes priekšsēdētājs ir Hosams Abu Meri.

———-

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr: +371 67205472

Dalies ar ziņu