fbpx Skip to main content

Par publisku noziegumu pret cilvēci vai kara slavināšanu rosina anulēt termiņuzturēšanās atļaujas

Šodien JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas deputāts Andrejs Judins, sadarbojoties ar koalīcijas partneriem, iesniedza priekšlikumus Imigrācijas likumā, paredzot iespēju anulēt termiņuzturēšanās un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, ja ārzemnieks ir publiski slavinājis, noliedzis vai attaisnojis noziegumus pret cilvēci vai karu.

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz ieviest attālinātā darba vīzas. Koalīcijas pārstāvji rosina papildināt termiņuzturēšanās un pastāvīgās uzturēšanās atļauju anulēšanas iemeslus ar gadījumiem, kad ārzemnieks ir publiski slavinājis, noliedzis vai attaisnojis noziegumus pret cilvēci, agresijas noziegumus vai kara noziegumus vai kompetentās valsts iestādes ir konstatējušas, ka ārzemnieks ir rīkojies pretrunā valsts un sabiedrības drošības interesēs.

Andrejs Judins, 13. Saeimas deputāts: “Šie priekšlikumi paplašina to gadījumu skaitu, kad personai var tikt anulēta uzturēšanās atļauja. Kara noziegumu un agresijas slavināšana vai tās attaisnošana nekādā ziņā nav pieņemama, tāpēc sagatavojām priekšlikumus, kas par to paredz atņemt ārvalstniekiem uzturēšanās atļaujas. Uzturēšanās atļaujas varēs anulēt pēc atbildīgo institūciju ierosinājuma.”

Grozījumi sagatavoti, lai savlaicīgi identificētu un novērstu atsevišķus riskus nacionālajai drošībai.

————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija”, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm
Silvija Reinberga
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 25962348

Dalies ar ziņu