fbpx Skip to main content

Vilnis Ķirsis: Rīgas ielu un ceļu kapitālais remonts ir neatliekams

Rīgas ielu un ceļu atjaunošanai 2023. gada budžetā paredzētas vēsturiski lielākās investīcijas – kopumā vairāk nekā 22 miljoni eiro. Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis uzskata, ka, gadu no gada kāpinot finansējuma apjomu, tuvākajos gados var sasniegt optimālu situāciju, kurā pilsētas ielu un ceļu saimniecība tiek uzturēta labā tehniskā stāvoklī un asfalta seguma atjaunošana kļūst par rutīnas darbu.

Vilnis Ķirsis, Rīgas vicemērs, partijas VIENOTĪBA Rīgas nodaļas vadītājs: “Asfalta segumam, tāpat kā jebkurai lietai, ir savs kalpošanas ilgums. Lai Rīgas ielu saimniecība būtu uzturēta labā stāvoklī un neveidotos bedres, asfalta segums būtu jānomaina vidēji reizi desmit gados. Kopš 2021. gada esam pastāvīgi palielinājuši finansējumu Rīgas ielu un ceļu infrastruktūrai, kas pirms tam uzturēta ar gaužām niecīgiem resursiem, tāpēc arī realitāte pilsētā ir tik skaudra.”

Lai precīzi plānotu ielu un ceļu remontus, atjaunošanu un uzturēšanu, Rīgā, kā pirmajā no Latvijas pilsētām, izmantota Skandināvijā radīta un plaši izmantota jaunākās paaudzes tehnoloģija – “Vaisala’s RoadAI” programma – kas ar mākslīgā intelekta palīdzību skenē ielas, lai noteiktu kuras ir labā vai apmierinošā stāvoklī, kuras nodilušas līdz sliktai vai kritiskai situācijai. Iegūtie rezultāti liecina, ka aptuveni 200 kilometri asfaltēto ielu ir kritiskā stāvoklī. Rīgas asfaltēto ielu kopgarums ir ap 1000 kilometriem.

“Mūsu pienākums ir sākt Rīgas ielu kapitālo remontu, tāpēc jau šogad pilsētas budžetā ielu un ceļu atjaunošanā ieguldīsim vairāk nekā 22 miljonus eiro, kas ir vēsturiski lielākās investīcijas Rīgas ielu un ceļu saimniecībā. Mūsu mērķis ir tuvākajos divos gados sasniegt finansējuma līmeni, kas ļauj ielu un ceļu remontus veikt tik intensīvi, lai brauktuvju atjaunošanas apjomi būtu lielāki, nekā ielu un ceļu sabrukšana,” uzsver Vilnis Ķirsis.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka birojs

Dalies ar ziņu