fbpx Skip to main content

Sabiedriskos medijus nedrīkst apvienot sasteigti

Lai nodrošinātu kvalitatīvu diskusiju par sabiedrisko mediju apvienošanu, nepieciešams atcelt steidzamību grozījumiem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā un izstrādāt mediju apvienošanas plānu, uzskata partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA un partijas VIENOTĪBA valdes.

Partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, finanšu ministrs Arvils Ašeradens: ”Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio apvienošana ir jautājums, kuru mēs nevaram steigā izdiskutēt un pieņemt. It sevišķi laikā, kad ārēji spēki aktīvi strādā pie dezinformācijas izplatīšanas, mums ir īpaši svarīgi nodrošināt, ka Latvijas informatīvā telpa ir pasargāta no nopietniem apdraudējumiem un nodrošina iedzīvotājus ar objektīvu informāciju.  Sabiedrisko mediju apvienošanai jābalstās uz skaidru un iepriekš ar nozari izdiskutētu Kultūras ministrijas izstrādātu mediju apvienošanas plānu, kā arī Mediju politikas pamatnostādnēm, kas noteiks rīcības virzienus un skaidru mediju struktūru, un to, kā strādās reorganizētais medijs, piemēram, vai būs vienots ziņu dienesta centrs jeb atšķirīgi.”

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA ieskatā, pirms mediju reorganizēšanas nepieciešams izstrādāt sabiedrisko mediju apvienošanas plānu, kas atbildēs uz jautājumiem par finansējuma modeli, kā arī mediju un to redakcionālo neatkarību, un mediju politikas pamatnostādnes, kas kalpos par pamatu grozījumiem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā. Tāpēc politiskā spēka pārstāvji šodien, 27. martā, valdību veidojošo partiju Sadarbības sanāksmē rosinās koalīcijas partnerus atcelt steidzamību sabiedrisko mediju apvienošanai, ļaujot pienācīgi izvērtēt visus iesniegtos priekšlikumus.

—————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija”, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildu informācijai:
Silvija Reinberga
partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretāre
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 25962348

Dalies ar ziņu