fbpx Skip to main content

Ziemassvētku sajūta ienāk Rīgas apkaimēs

Šogad, lai veicinātu Ziemassvētku sajūtas veidošanu arī ārpus Rīgas centra apkaimēs, tuvāk mājām, mūsu Rīgas domes, frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA deputāti Kaspars Spunde un Inese Andersone īstenojuši sen lolotu iniciatīvu par Rīgas domes apmaksātu svētku egļu uzstādīšanu Rīgas apkaimēs, kuras bija paudušas interesi par savas apkaimes izdaiļošanu.

Rīgas apkaimju biedrības kurās tika uzstādītas eglītes: Zasulauka un Šampētera biedrība, Brasas biedrība, Kundziņsalas biedrība, Mežciema biedrība, Mežaparka biedrība, Čiekurkalna biedrība, Jaunciema biedrība, Avotu biedrība.

Pēc eglītes saņemšanas vairākas biedrības izteica publisku aicinājumu savas apkaimes iedzīvotājiem nest pašgatavotus rotājumus ar ko pušķot mūsu deputātu sagādātās eglītes. Egles ļāvušas apkaimju iedzīvotājiem vienoties kopīgā rotāšanā un svētku sajūtas veidošanā, katram atsevišķi atnesot kādu mīļu rotājumu vai izgatavojot kopīgi ar bērniem un iekarinot apkaimes kopīgajā eglītē. Eglītes ar katru dienu kļūst aizvien bagātīgākas savā rotā, un ir iecienīts pastaigu objekts īpaši bērniem un senioriem.

Pašas apkaimju biedrības un iedzīvotāji pozitīvi vērtē  šo iniciatīvu. Avotu biedrība saka: “Paldies, Rīgas domei un deputātiem par iniciatīvu nodrošināt Rīgas apkaimes ar pašiem savu Ziemassvētku egli. Mūsu apkaimes iedzīvotāji ir priecīgi par iespēju saņemt egli un to pašiem izrotāt!”

Eglīšu uzstādīšanas tradīcijas ieviešana gadu no gada ļautu vairot Ziemassvētku sajūtu tuvāk mājām katram Rīgas iedzīvotājam. Brasas apkaimes biedrības vārdiem sakot – “eglītei jābūt tur, kur ir iedzīvotāji!”

“Ziemassvētku sajūtai ir jāienāk arī apkaimēs. Domāsim, kā šo tradīciju attīstīt un, iespējams, apkaimju centros stādīt Ziemassvētku eglīti,”tā Insese Andersone.

Nodrošinot apkaimju pušķošanu, svētkos ir iespējams bagātināt Rīgas apkaimju iedzīvotāju ikdienu, rosinot kopīgu svētku sajūtu neizbraucot no mājām.

Idejas galvenais īstenotājs Kaspars Spunde par izdarīto saka: “Svētku sajūta ir jāaiznes arī uz Rīgas ārpuscentra apkaimēm, kurās dzīvo lielākā daļa rīdzinieku. Eglītes ir pats mazākais, ko varam sniegt šajā tumšajā un covid-19 māktajā laikā. Ar apkaimju biedrību palīdzību uzstādītās egles ir labs sākums svētku sajūtas uzburšanai apkaimēs nākamajos gados. Tā ir arī attieksme un reveranss apkaimju biedrībām un iedzīvotājiem no jaunās pilsētas vadības.”

Čiekurkalna biedrība, kuru pārstāv arī mūsu Kaspars Spunde, savu eglīti izmantoja ne tikai, lai rosinātu dzīvesprieku un svētku sajūtu apkaimes iedzīvotājos, bet arī darītu labos darbus. Pie Čiekurkalna eglītes iespējams atrast labdarības pārtikas kasti, ko iedzīvotāji jau paspējuši papildināt, jo “viss ir vienkārši, ja trūkst- ņem, ja pietiek- dod!”

“Svētku noskaņa ir nepieciešama, jo rada cilvēkos dzīvesprieku un vēlmi darboties, atbalstīt citam citu, dalīties, veidojot stipru un patriotiski noskaņotu kopienu!” kā uzsvēra Jaunciema biedrība.

It īpaši šogad mums ir nepieciešama kopienas sajūta, vienotība un savstarpējais atbalsts savos darbos un domās. Lai arī izpaliek grandiozi pasākumi, svētku noskaņa rodas tepat  – pašceptu piparkūku smaržā, eglītes rotājumos, kas saglabāti vēl no bērnības, lampiņu iedegšanā, mandarīnu ēšanā skatoties “Viens pats mājās”, vecmāmiņas pīrāgu receptē, kas nodota no paaudzes paudzē – svētku noskaņu veidojam mēs katrs. Tieši tāpēc arī eglītēm jābūt nodrošinātām tepat, Rīgas apkaimēs – mūsu mājās.

Zasulauks

 

Jaunciems

 

Čiekurkalns

 

Brasa

 

Mežaparks

 

Avoti

 

Mežciems

 

Informāciju sagatavoja:
Paula Zilberte
Rīgas domes deputātu frakcijas “Jaunā VIENOTĪBA” galvenā referente sabiedrisko attiecību jautājumos

Dalies ar ziņu