fbpx Skip to main content

Uģis Rotbergs kļuvis par vienīgo Eiropas Klimata pakta vēstnieku no Latvijas

Uģis Rotbergs kļuvis par Eiropas Klimata pakta vēstnieku un ir vienīgais, kuram šāds statuss ilgtspējīgas klimata politikas popularizēšanai un ieviešanai ir piešķirts Latvijā. Klimata pakts ir Eiropas Savienības mēroga iniciatīva, kas vieno cilvēkus, kopienas un organizācijas klimata krīzes risināšanā un zaļākas Eiropas veidošanā, un Eiropas mērogā izvēlēti kopumā 185 Klimata pakta vēstnieki.

Uģis Rotbergs: “Jau daudzus gadus Pasaules dabas fondā Latvijā esmu strādājis ar dažādiem vides un klimata jautājumiem. Šis jaunais amats kā vienīgajam Eiropas Savienības Klimata pakta vēstniekam Latvijā uzliek lielu atbildību un pienākumus, jo ir nepieciešams sabiedrībai, un tās pārstāvniecībai Rīgas domē, vēl detalizētāk skaidrot, ko šis dokuments īsti mainīs mūsu dzīvēs.  Ir skaidrs, ka globālā klimata krīze neļauj mums kavēties. Lai pārietu uz klimatam neitrālu ekonomiku, visās jomās – pilsētu pārvaldībā, mobilitātē, būvniecībā, lauksaimniecībā – ir jāattīsta klimatam un videi draudzīgi risinājumi. Latvijas sekmīga iekļaušanās Eiropas Zaļajā kursā ir vienīgais pareizais ceļš un arī sabiedrība par to ir jāpārliecina un jāizglīto.”

Eiropas Zaļā kursa ietvaros izveidotā Eiropas Klimata pakta mērķis ir risināt klimata un vides jautājumus.  Kā atvērta un iekļaujoša iniciatīva pakts veicinās zināšanu un izpratnes paplašināšanu, klimatam draudzīgu risinājumu pārnesi. Vēstnieku uzdevums būs sekmēt indivīdu un organizāciju sadarbību gan vietējā, gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī paktā ietverto ideju īstenošanai dzīvē.

Uģis Rotbergs, strādājot Pasaules dabas fondā, ilgstoši veicinājis dabas un klimata aizsardzību Latvijā. Viņš ir bijis 10. Saeimas deputāts, no JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta atkārtoti ievēlēts Rīgas domē. Uģis Rotbergs šobrīd ir Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja vietnieks, Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs, kā arī Vides risinājumu institūta eksperts.

Plašāk par Eiropas Klimata paktu: https://ec.europa.eu/clima/policies/eu-climate-action/pact_lv

————–

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas aktualitātēm: Paula Zilberte
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 26403185

Dalies ar ziņu