fbpx Skip to main content

Jučkoviča: Ārstu par maz, rezidentu – maz, beidzēju par daudz?

Teju katrs students, kurš iestājas mūsu lielajās universitātēs – RSU vai LU, izvēloties kļūt par ārstu, tik tiešām gribētu, lai šāda iespēja galu galā tiktu piedāvāta: vispirms studijas, tad rezidentūra, tad – darbs profesijā. Mūsu valstij šāda shēma garantētu ārstu skaita dabīgu pieaugumu, tomēr pašlaik šāda situācija nav novērojama. Turpretim ir – ārstu trūkums un tam sekojoša veselības aprūpes nepieejamība pacientiem, kamēr beidzēji, kam nav atradušās vietas rezidentūrās mūsu valsts veselības aprūpes iestādēs, plūst uz citurieni savas rezidentūras meklējumos. Interesanti, kālab valsts apmaksājusi izglītību vien pirmajam solim? Nesekojot nākamajam, ieguldītie līdzekļi un gadi, kas pavadīti studijās, ir vējā izsēti.

Uzskatu, ka arī šai problēmai valstisks risinājums jārod nekavējoties, jo katra diena, nedēļa, mēnesis un gads, ko mēs Latvijā aizvadām nerisinot to, mūs proporcionāli attālina no pieejamas veselības aprūpes.

Vienkāršoti izsakoties – katram beidzējam, kurš bijis sekmīgs un to vēlas, pretī jāparedz rezidentūras vieta. Pieejamai veselības aprūpei Latvijā jābūt, taču tam nepieciešams vairāk veselības aprūpes speciālistu – ārstu!

 

Autore: Kristīne Jučkoviča, veselības aprūpes vadības profesionāle

Dalies ar ziņu