fbpx Skip to main content

Autotransporta direkcija nespēj nodrošināt sabiedrībai kvalitatīvu pakalpojumu reģionos

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valde pieprasa satiksmes ministram Tālim Linkaitam stingri vērtēt Autotransporta direkcijas vadības atbildību par krīzi sabiedriskā transporta nozarē un spēju nodrošināt sabiedrībai kvalitatīvu sabiedriskā transporta pārvadājumu pakalpojumu reģionos. JAUNĀS VIENOTĪBAS ieskatā situācija sabiedriskā transporta jomā šobrīd ir kritiska un Autotransporta direkcija ilgstoši netiek galā ar nozares pārvaldību, no kā cieš reģionu iedzīvotāji un uzņēmēji.

Partiju apvienības valde šodien uzklausīja virkni nopietnu problēmu, kas sabiedriskā transporta pārvadājumu jomā ir samilzušas kopš Autotransporta direkcija pirms gandrīz trīs gadiem uzsāka reformu pasažieru pārvadājumu jomā, izsludinot vienoto ilgtermiņa iepirkumu pārvadājumiem ar autobusiem reģionos. No kopumā 16 lotēm, kurās tika izsludināts iepirkums, septiņās joprojām nav pieņemts lēmums par to, kurš uzņēmums būs atbildīgs par pasažieru pārvadāšanu.

Medijos plašu rezonansi ieguvusi nepieņemamā situācija, kad Autotransporta direkcijas iepirkumā uzvarējušais uzņēmums “Liepājas Autobusu parks” ilgstošā laika periodā nav spējis izpildīt simtiem reisu Ogres un Aizkraukles novados, kā arī uzņēmuma “Nordeka” nespēja savlaicīgi nodrošināt autobusus pasažieru pārvadājumiem Cēsu, Limbažu un Siguldas lotēs. Papildus šim, nedēļas nogalē kļuva zināms par haosu pasažieru pārvadājumu jomā Preiļos, kur Autotransporta direkcija lēmusi par būtisku reisu skaita samazinājumu, neinformējot par to pasažierus. Žurnālistu veiktos pētījumos tāpat atklājies, ka darba līgumos autobusu vadītājiem piedāvātās algas ir zemākas, nekā uzņēmumi uzrādījuši savā piedāvājumā, startējot iepirkumā, turklāt vairāki Autotransporta direkcijas iepirkumā uzvarējuši uzņēmumi turpina krāpties ar biļešu uzskaiti. Autotransporta direkcija arī nav izpildījusi vienu no galvenajiem uzdevumiem sabiedrisko pakalpojumu pārvadājumu reformā – nav ieviesta vienotā biļete, kas gan izskaustu krāpšanos ar biļešu uzskaiti, gan būtu būtisks uzlabojumus pasažieru ērtībām.

Pēc autotransporta pakalpojumu sniedzēju ziņām, Autotransporta direkcija ilgstoši nenorēķinās par izpildītajiem reisiem pat par 2021. gadā sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī par šo gadu, kas būtiski apgrūtina pakalpojumu sniedzēju finansiālo situāciju laikā, kad ir straujš dažādu izmaksu kāpums.

Par neapmierinošo situāciju sabiedriskā transporta pārvadājumu jomā trešdien tiks diskutēts koalīcijas sadarbības sanāksmē.

—————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” , savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu