fbpx Skip to main content

Atbalstām ilgtspējīgu atalgojuma pieaugumu mediķiem

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA iestājas par konsekventu mediķu algu paaugstinājumu, kas tiek īstenots ilgtspējīgi un paredzami, vienlaikus stiprinot visus veselības aprūpes atzarus, lai pacientiem būtu ērti pieejams veselības aprūpes pakalpojums.

Partiju apvienības valdē šodien pārrunāta mediķu algu aprēķināšanas jaunā metodika un secināts, ka ar to ir nepietiekami, lai mediķi varētu droši raudzīties nākotnē un būt pārliecināti par algu celšanu noteiktā laikā un termiņos. Vidēja termiņa budžetā nepieciešama skaidrība par veselības nozares finansējumu kopumā.

Veselības aprūpes darbinieku atalgojuma celšana ir atbalstāma, vienlaikus ir svarīgi turpināt uzsāktos darbus, nodrošinot pacientiem skaidri saprotamu pakalpojumu pieejamības modeli, nesamazinot ambulatoro pakalpojumu pieejamību publiskajā sektorā un sekojot līdzi pakalpojumu kvalitātei. Tāpat ir jāstrādā pie maksas rezidentūras problemātikas, kam jaunajā atalgojuma modelī nav risinājuma. Papildus ir vajadzīga primārās veselības aprūpes sistēmas, tas ir, ģimenes ārstu kapacitātes stiprināšana.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītās valdības laikā veselības aprūpes sistēmai papildu piešķirti 371,6 miljoni eiro, ieplānotais finansējums šai nozarei sasniedzis 4,8% no IKP. No veselības aprūpes sistēmai papildus piešķirtā finansējuma 220 miljoni eiro novirzīti mediķu algu celšanai jau gatavojot gadskārtējos budžetus, tai skaitā papildus pagājušajā un šajā gadā tiek nodrošināts finansējums virsstundām un piemaksām, strādājot Covid-19 krīzes apstākļos.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu