fbpx Skip to main content

Finanšu ministrs Jānis Reirs Saeimā iesniedz 2020.gada valsts budžeta projektu

Valdību veidojošās partijas ir spējušas vienoties par nākamā gada budžeta projektu, un tas ir viens no piemēriem, kā partneri iemācās strādāt kopā – saskaņot rīcību un sabalansēt politiskās ambīcijas, to uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pirmdien, 14.oktobrī, no finanšu ministra Jāņa Reira saņemot simbolisko portfeli ar nākamā gada valsts budžeta projektu un to pavadošo likumprojektu paketi. 

Nākamā gada valsts budžeta projektu un to pavadošos likumprojektus izskatīšanai Saeimas komisijās plānots nodot jau šonedēļ – 17.oktobrī. Pirmais lasījums plānots 30.oktobrī, savukārt otrajā – galīgajā – lasījumā budžetu paredzēts skatīt 13. un 14.novembrī.

Nododot Saeimas priekšsēdētājai tradicionālo portfeli ar budžeta projektu, kā arī zibatmiņu, kas šoreiz simboliski savienota ar Ņūtona svārstu, finanšu ministrs Jānis Reirs atzīmēja, ka svārsts parāda impulsu un enerģijas nezūdamības likumu. To pašu var teikt arī par pieciem valdību veidojošajiem partneriem – katra sadarbības partnera impulss atspoguļojas budžeta enerģijā. Ministrs pauda cerību, ka šis impulss būs arī parlamentā – spraigas diskusijas un kopīgs rezultāts.    

Nākamgad konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 9,9 miljardu eiro un izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā. Savukārt pamatbudžeta ieņēmumi 2020.gadā paredzēti 6,9 miljardi eiro, bet izdevumi – 7,2 miljardi eiro. 

2020.gadā vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 0,3 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt IKP pieaugums 2020.gadā prognozēts 2,8 procentu apmērā, kas ir mazākais pēdējos gados. 

Informācija un foto:
Latvijas Republikas Saeima / Jaunā Vienotība

Dalies ar ziņu