fbpx Skip to main content

Ķirsis: slēpti tiek mēģināts saglabāt likvidējamā “Riga.lv” struktūru

Pastāv bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, paredzot šo naudu četru jaunu darbinieku algošanai, kā arī lai turpinātu Rīgas pašvaldības līgumus ar mediju aģentūrām vai medijiem – tas izriet no Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova uzdevumā sagatavota dokumenta. Opozīcijas deputāts Viļnis Ķirsis pieļauj, ka tas ir slēpts mēģinājums saglabāt struktūru, ko savulaik izveidoja likvidējamais pašvaldības nodibinājums “Riga.lv”.

Vilnis Ķirsis partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs: “Opozīcija panāca, ka “Riga.lv” tiek likvidēts, tomēr acīmredzami Rīgas domē valdošā koalīcija ir ieinteresēta par katru cenu saglabāt un turpināt līdzšinējo praksi – pirkt mediju saturu, vienīgi pārnesot šo rūpalu uz Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļu. Tas liek secināt, ka Rīgas mērs Oļegs Burovs uzskata par pieņemamu turpināt Nila Ušakova izveidoto korumpēto sistēmu, kas pieļauj pašvaldības resursu izmantošanu mediju satura pirkšanai un ietekmēšanai, kā arī “Saskaņas/GKR” koalīcijai pietuvinātu personu nodrošināšanai ar labi apmaksātām darba vietām.”

No dokumentiem secināms, ka Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai budžetu varētu palielināt par 920 000 eiro, no kuriem apmēram pusmiljons tiktu paredzēts mediju satura līgumiem, izmantojot SIA “Mediaservice” pakalpojumus, kā arī iecerēts slēgt jaunu līgumu 150 000 eiro vērtībā par raidlaika pirkšanu SIA “Pirmais Baltijas Kanāls”. Jaunajās amata vietās, kas tiktu izveidotas līdz ar budžeta palielinājumu, iespējams, plānots pieņemt darbā līdzšinējos nodibinājuma “Riga.lv” darbiniekus.

Vilnis Ķirsis: “Esmu vērsies pie  Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova ar pieprasījumu nekavējoties apturēt minētās darbības un izskatīt šo jautājumu tuvākajā Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē.”

Rīgas domes valdošā koalīcija ilgstoši ir kritizēta par tās paspārnē izveidoto nodibinājumu “Riga.lv”, ņemot vērā gan tā necaurskatāmo darbību, gan demokrātijas principiem klaji neatbilstošo praksi ietekmēt mediju saturu. Pēc vairākkārtējām norādēm kā no Valsts kontroles un Rīgas domes opozīcijas, tā pēc pētnieciskās žurnālistikas atklātiem faktiem, kas izgaismoja izšķērdību un nodibinājuma patiesos mērķus, šī gada vasarā izdevās panākt Rīgas domes lēmumu par nodibinājuma “Riga.lv” likvidāciju.

Papildus informācijai:
Edmunds Jurēvics
Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas referents
Tālr.: 29404872

Dalies ar ziņu