fbpx Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA energokrīzes risināšanai piedāvā mērķētus pabalstus senioriem un ģimenēm ar bērniem

Lai atbalstītu iedzīvotājus situācijā, kad straujš energoresursu cenu kāpums nopietni ietekmē ikvienu mājsaimniecību, partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA šodien valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē piedāvās vienoties par noteiktiem un precīzi mērķētiem pabalstiem senioriem un ģimenēm ar bērniem.

JAUNĀS VIENOTĪBAS valde šodien lēma, ka mērķtiecīgākais atbalsts būtu ģimenēm ar bērniem nākamos četrus mēnešus izmaksāt papildus 50 eiro pabalstu par katru bērnu, savukārt senioriem izmaksājamā pabalsta apjomu būtu jādubulto no esošajiem 20 līdz 40 eiro mēnesī. Partiju apvienības valde deleģējusi savus pārstāvjus Ministru kabinetā aicināt koalīcijas partijas atbalstīt šo risinājumu.

Arvils Ašeradens, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs: “Pēdējos mēnešos dažādu faktoru iespaidā visā pasaulē ir strauji pieaugušas energoresursu cenas. Tas sāpīgi skar arī Latvijas iedzīvotājus, tāpēc valdība jau ir reaģējusi un ieviesusi vairākus risinājumus, lai mazinātu pieaugošo energoresursu cenu ietekmi, īpaši sniedzot plašāku atbalstu senioriem un mazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām. Šodien valdību veidojošo partiju Sadarbības sanāksmē partneriem piedāvāsim būtiski paplašināt mērķētā atbalsta programmas, vienlaikus izvērtējot situāciju ilgtermiņā. Kritiski nepieciešams strādāt pie risinājumiem, kuri stabilizētu energoresursu cenas nākotnē un tās būtu pēc iespējas prognozējamas. Ministru prezidents aicinājis ekonomikas ministru sagatavot atbilstošus priekšlikumus un iesniegt tos izskatīšanai valdībā, kas būtu svarīgs solis šādu situāciju novēršanai nākotnē.”

———

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu