fbpx Skip to main content

Vaidere: ar Metsolas ievēlēšanu sagaidāmas pozitīvas pārmaiņas EP darbā

Nupat Roberta Metsola ir ievēlēta par Eiropas Parlamenta (EP) prezidenti. Maltas EP deputāte, kura pārstāv centriski labējo Eiropas Tautas partiju (ETP) un līdz šim bija EP priekšsēdētāja pirmā vietniece, pirmajā balsojuma kārtā saņēma 458 balsis. EP deputāte Inese Vaidere, R. Metsolas frakcijas biedre un kolēģe, ir pārliecināta, ka Parlaments ir izdarījis pareizo izvēli.

“Esmu gandarīta, ka par EP prezidenti esam ievēlējuši Robertu. Viņai piemīt tās īpašības, ko sagaidu no EP prezidenta – enerģija, izlēmība un harizma. Turklāt teju deviņos gados, kopš strādājam plecu pie pleca EP un ETP grupā, esmu Robertu iepazinusi kā ļoti pārliecinātu, organizētu un mērķtiecīgu cilvēku, kas spēj apvienot ilgās darba stundas EP ar četru bērnu audzināšanu. Vairākkārt esam tikušās personīgi un pārrunājušas arī Latvijai svarīgus jautājumus, turklāt, kas nav mazsvarīgi – viņa man ir pierādījusi, ka savus solījumus tur,” tā nupat ievēlēto EP prezidenti vērtē viņas tuva kolēģe I. Vaidere.

Latvijas pārstāve sagaida, ka līdz ar R. Metsolas stāšanos šajā augstajā amatā notiks vairākas pozitīvas, ilgi gaidītas pārmaiņas. “Robertai ir skaidri mērķi. Viņa ir apņēmusies strādāt pie tā, lai proeiropeiskie EP politiskie spēki kļūtu vienotāki. Uzskatu, ka ir labas izredzes to panākt, jo viņa līdzšinējā darbā ir pierādījusi, ka spēj rast saprātīgus kompromisus starp dažādiem politiskajiem uzskatiem. Tas būs ārkārtīgi svarīgi, lai mēs varētu vienoties par daudziem nozīmīgiem, bet arī strīdīgiem likumiem, kas EP jāpieņem nākamajos divarpus gados, tai skaitā – Eiropas zaļā kursa ieviešanai, veselības aprūpes stiprināšanai un digitālās sfēras regulēšanai. Tāpat Roberta vēlas veicināt EP atpazīstamību iedzīvotāju vidū, kā arī sieviešu iesaisti politikā un līderībā, kas, manuprāt, ir ļoti pozitīvi mērķi. Ceru, ka Robertas vadībā EP jau drīzumā varēs atgriezties pie pilna laika darba klātienē, kas mums – politiķiem – ir ārkārtīgi svarīgi,” uzsver deputāte.

I. Vaidere norāda arī uz to, ka R. Metsola labi izprot Latvijas problēmas, jo pati pārstāv tā saukto “mazo un jauno” dalībvalsti. Malta ar vien pusmiljonu iedzīvotāju ES pievienojās 2004. gadā, tāpat kā Latvija. Deputāte akcentē arī to, ka mūsu reģions jaunajai EP prezidentei nepavisam nav svešs, jo viņas vīrs Ukko nāk no Somijas. 

R. Metsola EP prezidentes amatu ieņems divarpus gadus, līdz nākamajām EP vēlēšanām 2024. gadā. Viņa ir jaunākā līdz šim ievēlētā EP prezidente, turklāt tas noticis tieši viņas 43. dzimšanas dienā, un ir pirmā sieviete šajā amatā pēdējo 20 gadu laikā. Savu karjeru viņa uzsāka Maltas Nacionālistu partijas jauniešu organizācijā, pēc tam kā juriste ir strādājusi Maltas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES un ES Ārējās darbības dienestā, līdz 2013. gadā kļuva par EP deputāti. 

Informāciju sagatavoja:
Ģirts Salmgriezis,
ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks

Dalies ar ziņu