fbpx Skip to main content

Krišjānis Kariņš: JAUNĀ VIENOTĪBA pašvaldību vēlēšanām piedāvā zvaigžņu komandu

Mūsu sauklis šī gada vēlēšanām “Ikviens ir svarīgs” labi raksturo to, kā mēs strādājam – valdībā, Saeimā, mūsu vadītajās pašvaldībās. Visiem ir jābūt iespējai iegūt kvalitatīvu izglītību, labu darbu, lai nodrošinātu iztiku un veidotu ģimeni, audzinātu bērnus. Mums ir svarīgas pilsētas un lauki. Kā partiju apvienība mēs to skaidri parādam, jo gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās startēsim vismaz 34 jaunajās pašvaldību teritorijās – 29 novados un 5 lielajās pilsētās,” partijas VIENOTĪBA domes un apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēdē šodien norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Viņš uzsvēra, ka apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošo partiju spēja piesaistīt arvien jaunus cilvēkus devusi iespēju veidot spēcīgus vēlēšanu sarakstus gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Krišjānis Kariņš, Ministru prezidents, partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs: “Mūsu sarakstos vēlēšanām ir cilvēki, kuri ir gatavi piedalīties vēlēšanās un uzņemties atbildību, lai gan daudzi no viņiem ikdienā nav bijuši saistīti ar politiku. Man ir patiess prieks par mūsu sarakstu jaunajiem līderiem, minēšu tikai dažus piemērus – Daci Kļaviņu Ogrē, Aigaru Luksu Aizkrauklē, Māri Rozenbergu Talsos, apņēmīgo Aivaru Garanču Siguldā, kurš, atgādināšu, bija iniciators tam, lai virs bobsleja trases 140 metru augstumā virs jūras līmeņa plīvotu monumentāls Latvijas karogs. Mūsu sarakstos šajās vēlēšanās startēs arī sabiedrībā plaši pazīstamas personas – Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja, Nora Ikstena, rakstniece, Igors Miglinieks, leģendārais basketbolists un basketbola treneris, Juris Žagars, uzņēmējs un pieredzējis kultūras darbinieks, Jānis Ķipurs, olimpiskais čempions un bobsleja leģenda, Rimants Liepiņš, taku skriešanas kustības „Stirnu buks” vadītājs un iedvesmotājs.  Mūsu cilvēki ir izcili, īsta sporta zvaigžņu komanda, par ko man ir milzu lepnums,” sacīja Krišjānis Kariņš.

Runājot par valdības darbu, premjers norādīja, ka uzmanības centrā ir Covid-19 pandēmija, kas ir milzīgs izaicinājums ikvienam, jo pēdējo reizi līdzīga pandēmija tika piedzīvota pirms aptuveni 100 gadiem.

Katra valsts reaģē pēc savas izpratnes un iespējām, neapmierinātība valda visā pasaulē, situācija nav viegla. Tomēr, salīdzinot ar citām valstīm, Latvija pandēmiju pārvar daudz sekmīgāk – un tas ir pateicoties ikvienam no jums, pateicoties sabiedrības kopīgai rīcībai, ievērojot ierobežojumus un drošības pasākumus, lai mērķtiecīgi samazinātu Covid – 19 izplatību. Izeja no pandēmijas ir vakcīnas, kas nodrošinās mūsu imunitāti. Gatavojamies plašai sabiedrības vakcinācijai. Šeit vēlos uzteikt Kuldīgas mēru Ingu Bērziņu, kura, pēc savas iniciatīvas, jau ir sarūpējuši telpas plašai vakcinēšanai,” sacīja Ministru prezidents.

Šobrīd nākamais lielais valdības darba virziens, pēc premjera teiktā, ir Latvijas ekonomikas attīstība, lai vairotu Latvijas sabiedrības labklājību.

Mūsu uzdevums ir īstenot viedo reindustrializāciju. Pandēmijas izraisītā krīzes ir parādījusi – kamēr pakalpojumu sektors ir bijis spiests apturēt darbību, ražojošo, eksportējošo uzņēmumu apgrozījums aug. Mums ir jākoncentrējas uz eksportējošā, ražojošā sektora mērķtiecīgu attīstību. Sākums šīs politikas īstenošanai būs Eiropas Savienības finansētā Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna uzlabošana, salāgojot to ar viedās reindustrializācijas mērķiem – šo mūsu lielo vīziju, lai pieejamās investīcijas mērķtiecīgi ieguldītu tās īstenošanā, nodrošinot ekonomisko attīstību un mūsu kopējās labklājības pieaugumu,” norādīja Krišjānis Kariņš.

Sestdien, 13. martā, notiek partijas VIENOTĪBA domes un apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēde, kurā iepazīstina ar apvienības piedāvājumu 2021. gada pašvaldību vēlēšanām visā Latvijā.

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA šogad vēlēšanās startēs 5 valstspilsētās, to vidū Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī, un 29 jaunajos novados – kopā 34 pašvaldībās pēc jaunā teritoriālā iedalījuma.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu