fbpx Skip to main content

Lielākā Eiropas Parlamenta grupa atzīmē savu 70. jubileju

Eiropas Tautas partijas grupa (ETP grupa), izveidota 1953. gadā, ir lielākā un vecākā grupa Eiropas Parlamentā. ETP grupas vēsture ir cieši saistīta ar Eiropas dibinātājiem – Robēru Šūmanu, Alčidi de Gasperi un Konrādu Adenaueru.

ETP grupas mērķis ir veidot konkurētspējīgāku un demokrātiskāku Eiropu, kurā cilvēki var radīt sev vēlamu dzīvi. Grupas uzstādījums ir nodrošināt vienlīdzīgas iespējas gūt panākumus ikvienam, tostarp ģimenes uzņēmumiem, maziem uzņēmumiem, izgudrotājiem, pētniekiem, zinātniekiem un pašnodarbinātajiem.

Kopš pirmsākumiem ETP grupa ir cīnījusies par vienotu, mierīgu un pārtikušu Eiropu. Šogad, atzīmējot grupas 70. jubileju, ETP grupa nākusi klajā ar īsfilmu, kas izstāsta grupas vēsturi.

Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, kas no 2014. līdz 2021.gadam ieņēma ETP grupas priekšsēdētāja vietnieces amatu, filmā stāsta par ETP grupas ietekmi uz Latviju: “ 1983. gadā tieši ETP grupas deputātu atbalsts  bija izšķirošs, lai varētu pieņemt rezolūciju, kas nosodīja Baltijas valstu okupāciju. Mums, aiz dzelzs priekškara okupētā Latvijā, tas bija īpaši emocionāls brīdis, jo apzinājāmies, ka mēs neesam aizmirsti. ETP grupa joprojām uzsver, ka ir ļoti svarīgi investēt drošībā un aizsardzībā.”

 

 

Informāciju sagatavoja:
Eiropas Tautas Partijas grupa Eiropas Parlamentā

Dalies ar ziņu