fbpx Skip to main content

Par draudiem nogalināt un personas ilgstošu vajāšanu jānosaka bargāks sods

JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas deputāti ir izstrādājuši un iesnieguši grozījumus Krimināllikumā, lai noteiktu bargāku sodu gadījumos, kad personai ir izteikti draudi nodarīt smagu miesas bojājumu vai noslepkavot, kuru drošība ir apdraudēta ar vairākkārtēju vai ilgstošu izsekošanu, novērošanu, draudu izteikšanu un personai nevēlamu saziņu, kā arī personām, kurām ar tiesas nolēmumu ir noteikta aizsardzība pret vardarbību.

Grozījumi Krimināllikumā izstrādāti, lai panāktu efektīvāku kriminālprocesa norisi attiecībā uz tādiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar draudiem nodarīt smagu miesas bojājumu vai noslepkavot, vairākkārtēju vai ilgstošu citas personas izsekošanu, novērošanu, draudu izteikšanu un personai nevēlamu saziņu, kā arī ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu. Izmaiņas paredzētu, ka šie nodarījumi no kriminālpārkāpuma ir klasificējami kā mazāk smagi noziegumi, par kuru izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem.

JAUNĀ VIENOTĪBA parlamentārieši ir pārliecināti, ka likumprojekta pieņemšana nodrošinās efektīvāku kriminālprocesa norisi, jo ļaus attiecīgo noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanā pielietot speciālās izmeklēšanas darbības, kā arī piemērot aizdomās turētajām un apsūdzētājām personām apcietinājumu uz laiku līdz deviņiem mēnešiem, no kuriem pirmstiesas procesā personu būs atļauts personu paturēt apcietinājumā ne ilgāk par četriem mēnešiem.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins: ”Grozījumi Krimināllikumā nepieciešami, lai mēs varētu paplašināt policijas iespējas rīkoties gadījumos, kad persona ir saņēmusi draudus nodarīt smagus miesas bojājumus vai pat noslepkavot, kā arī tad, ja persona ir tikusi ilgstoši vajāta. Šo nodarījumu atzīšana par mazāk smagiem noziegumiem nodrošinās iespēju piemērot bargāku sodu personām, kuras izdarījušas vairākus likumpārkāpumus vai to kaitīgums ir ļoti liels, vienlaikus saglabājot iespēju citos gadījumos piemērot arī sodus, kas nav saistīti ar brīvības ierobežošanu. Tāpat ar grozījumiem tiek uzsvērta vardarbības augstā kaitīguma pakāpe un stiprināts princips, ka vardarbība sabiedrībā netiek tolerēta.”

—————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” , savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildu informācijai:
Silvija Reinberga
partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretāre
[email protected]
Tālr.: +371 25962348

Dalies ar ziņu