fbpx Skip to main content

Parakstīts JAUNĀS VIENOTĪBAS piedāvātais memorands par koalīcijas veidošanas principiem

Jauno valdību veidojošās partijas – apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA, “Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija” un “Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”” – šodien, 2022. gada 3. novembrī parakstījušas sadarbības memorandu par koalīcijas veidošanas principiem.

Memorandu ar parakstiem partiju vārdā apliecinājuši JAUNĀS VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Apvienotā saraksta līdzpriekšsēdētāji Edvards Smiltēns, Edgars Tavars un Nacionālās apvienības valdes priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Memoranda ievadā norādīts, ka partijas apliecina gatavību uzņemties atbildību par Latvijas valsts attīstību un tautas labklājību, kā arī vienojas par valdības izveidošanas pamatprincipiem un kopīgi izvirzītajiem mērķiem – valsts drošības stiprināšanu, ekonomikas izaugsmi un sociāli taisnīgas, iekļaujošas sabiedrības attīstību, lai nodrošinātu efektīvu, stabilu un profesionālu valdības darbu sabiedrības interesēs līdz 14. Saeimas pilnvaru termiņa beigām.

Atbilstoši memorandam, nākamās valdības darbības pamatprincipi būs trīs – proporcionalitātes princips attiecībā uz partiju pārstāvniecību valdībā un lēmumu pieņemšanu Sadarbības sanāksmēs, pēctecības princips iepriekšējās valdības iesākto reformu pilnveidošanā un turpināšanā, kā arī solidāras atbildības princips par Saeimas uzticību saņēmušā Ministru prezidenta un viņa aicināto ministru darbību.

Memorandā uzskaitīti prioritārie nākamās valdības sasniedzamie mērķi un īpaši izcelti koalīcijas sadarbības punkti valdības veidošanā, vienlaikus apņemoties pēc memoranda parakstīšanas izstrādāt valdības deklarāciju un rīcības plānu, kurā memorandā minētās prioritātes tiks izvērstas un paplašinātas, aptverot visus būtiskos nākamās valdības darāmos darbus.

Prioritāro mērķu sasniegšanai partijas memorandā apņemas pilnveidot valsts pārvaldību esošo resursu ietvaros, iedibinot elastīgus horizontālās sadarbības mehānismus. Memorandā iekļauta vienota partiju apņemšanās izveidot Klimata un enerģētikas ministriju, kas atbild par klimata pārmaiņu un enerģētikas politikas ieviešanu, noteikt Ekonomikas ministriju kā atbildīgo par nodarbinātības politiku, noteikt Labklājības ministriju kā atbildīgo par bērnu atbalsta politiku un noteikt vienu atbildīgo ministriju par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju politiku.

 

Lejupielādē šeit: 14. Saeimā ievēlēto partiju sadarbības memorands par koalīcijas veidošanas principiem

—————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” , savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu