fbpx Skip to main content

Sarunu festivālā LAMPA aicina diskutēt par drošību 21. gadsimtā līdzās Krievijai

Sarunu festivāla LAMPA otrajā dienā – sestdien, 2. jūlijā, pl. 17:00, partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA aicina uz diskusiju “Drošība 21. gadsimtā blakus Krievijai”. Diskusijas dalībnieki būs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un 13. Saeimas deputāts, bijušais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Diskusiju moderēs politikas zinātņu un starptautisko attiecību doktore, Starptautisko pētījumu centra direktore Gunda Reire.

Sarunu festivāla LAMPA notikuma aprakstā norādīts: “Ir vērts ieklausīties Latvijas viedoklī par attiecībām ar Krieviju: mēs pazīstam savu kaimiņu, mēs esam izjutuši Krievijas agresīvo uzvedību gadsimtiem ilgi un mūsu analīze balstās faktos, nevis iluzorās cerībās par Krievijas demokratizēšanos. Latvijai un Baltijas valstīm Krievija daba un impēriskā domāšana nav pārsteigums. 2022. gada 24. februāris ar Krievijas iebrukumu Ukrainā ienesa kara šausmas 21. gadsimta Eiropā. Civiliedzīvotāju slepkavošana, masu kapi, bēgļu straumes, izdedzināta Ukrainas zeme – tā ir šodienas realitāte. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvija ir konsekventi ieturējusi eiroatlantisko kursu, un šajā vēsturiskajā brīdī esam aliansē zem kopīga drošības lietussarga ar NATO dalībvalstīm.”

Diskusijas “Drošība 21. gadsimtā blakus Krievijai” dalībnieki analizēs, vai visiem agresorvalsts Krievijas kaimiņiem drošības riski ir vienādi un kādi turpmākie soļi jāsper nacionālās un reģionālās drošības situācijas uzlabošanai. Diskusijā tiks vērtēta situācija Latvijas iekšējās un ārējās drošības jomā, gatavība krīžu vadībai un civilās aizsardzības aspekti.

Diskusija notiks sarunu festivāla LAMPA skatuvē SPULDZE, tiešraidē tā būs skatāma partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Facebook lapā.

—————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” , savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu