fbpx Skip to main content

Vilnis Ķirsis: Rīgas izpilddirektore nedrīkst slēpt ziņojumus par saimniekošanu pilsētas uzņēmumos

Ievērojot demokrātiskas atklātības principus, Rīgas domes administrācijai būtu jāpieturas pie iepriekš lemtā par to, ka tiks publiskoti rezultāti neatkarīgajiem auditiem, kas veikti pašvaldības kapitālsabiedrībās un aģentūrās, uzskata partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA līderis Rīgā Vilnis Ķirsis.

Vilnis Ķirsis: “Priekšlikums veikt neatkarīgu izvērtējumu visos Rīgas domes uzņēmumos un aģentūrās radās pēc tam, kad audita rezultāti “Rīgas Satiksmē” padarīja acīmredzamu to, ko agrāk nojautām – ir iespēja ietaupīt daudzus miljonus nodokļu maksātāju naudas, atsakoties no nelietderīgiem, prettiesiskiem un pat koruptīviem tēriņim pašvaldībā. Tuvojas 1. maijs – datums, līdz kuram Rīgas pilsētas izpilddirektoram jāsaņem visaptverošs audita ziņojums ar gala secinājumiem un rekomendācijām par saimniekošanu Rīgā. Rīdzinieku interesēs ir uzzināt pārbaudēs atklāto, tādēļ aicinu pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāju Ivetu Zalpēteri iespējami drīz publiskot šos secinājumus.”

Iepriekš Rīgas dome lēma, ka auditu rezultāti tiks izskatīti Rīgas domes komitejās, piedaloties visiem deputātiem, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un citiem interesentiem, bet ziņojumu kopsavilkums kļūs publiski pieejams sabiedrībai. Tā kā Rīgas domes deputātu sasaukums ir atlaists un komitejas nestrādā, pilsētas pārvaldītājiem būtu jārīkojas atbilstoši labas pārvaldības principiem, lai rīdzinieki uzzinātu, kā tiek izlietota nodokļos samaksātā nauda.

Esmu pārliecināts, ka, profesionāli analizējot audita rezultātus un atbilstoši rīkojoties, Rīgā ir iespējams ietaupīt desmitiem miljonus eiro. Rīgai, tāpat kā ikvienai pasaules pilsētai un valstij, šobrīd jāstrādā pie ekonomikas atveseļošanas plāna periodam pēc vīrusa izraisītās globālās krīzes un katrs ietaupītais eiro būs noderīgs kā ekonomikas sildīšanai, tā atbalstam sociāli mazāk aizsargātajiem. Pieļauju, ka pārbaudēs secinātais varētu ļaut arī samazināt rīdziniekiem komunālos maksājumus tādos uzņēmumos kā “Rīgas namu pārvaldnieks” un “Rīgas ūdens”,” norāda Vilnis Ķirsis.

Rīgas dome par neatkarīga audita veikšanu pašvaldības kapitālsabiedrībās un aģentūrās lēma pagājušā gada augustā pēc toreizējās opozīcijas frakciju, tai skaitā partijas VIENOTĪBA domnieku uzstājīga ierosinājuma. Atbilstoši šim lēmumam izvērtējums bija jāveic kopumā 13 kapitālsabiedrībās, tostarp uzņēmumos “Rīgas namu pārvaldnieks”, “Rīgas ūdens”, “Rīgas meži”, “Rīgas Centrāltirgus”, “Rīgas nami”, “Rīgas pilsētbūvnieks” un citos, kā arī pašvaldības aģentūrās “Rīgas enerģētikas aģentūra” un “Rīgas gaisma”, lai vērtētu tiesiskumu, lietderību un efektivitāti rīcībai ar pašvaldības mantu un finanšu līdzekļiem, analizētu to darbības atbilstību labas pārvaldības principiem, pakalpojumu sniegšanas kvalitāti un citus aspektus.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu